Lucia Strmenská / / Série
Po celom svete neustále počúvame o rôznych vraždách, napadnutiach a kriminalite. Vedeli ste ale o týchto kriminálnych prípadoch, ktoré sa naozaj v minulosti stali,...

Po celom svete neustále počúvame o rôznych vraždách, napadnutiach a kriminalite. Vedeli ste ale o týchto kriminálnych prípadoch, ktoré sa naozaj v minulosti stali, a to práve tu, na Slovensku (v minulosti Československu)? Dokonca možno ani nie tak dávno a možno ani nie tak ďaleko od tvojho mesta.

Východné Čechy – Trutnov, 1951

Irena Čubírková (rod. Srncová) sa narodila v roku 1923. Keď mala štyri roky, zomrela jej matka a jej otec ju dal do detského domova. Ako štrnásťročná slúžila u bohatších rodín a v šestnástich rokoch bola nútená pracovať v nemeckej firme na výrobu plechoviek na konzervy. Tu sa spoznala v roku 1941 s baníkom Jánom Čubírkom. O niekoľko mesiacov sa im narodila dcéra a preto sa v roku 1945 zosobášili. Pretože Ján Čubírka pracoval dlhé hodiny a na svoju rodinu nemal toľko času, si Irena Čubírková v roku 1951 našla milenca z toho istého mesta – Václava Bernarta. Trávila s ním veľa času, dokonca manželovi klamala, že ide na noc k sestre a išla za ním. Toto zvláštne správanie bolo manželovi podozrivé a manželkine klamstvá odhalil. Dokonca jedného dňa našiel pod stolom nohavičky, na ktorých boli fľaky od mužského sperma. Dal si to overiť aj miestnym lekárom. Od tohto incidentu sa manželia neustále hádavali, nadávali si, niekedy až fyzicky napadali. Irena Čubírková už manžela nechcela. Rozvod však tiež nepripadal do úvahy, pretože sa o svoj veľký majetok nechcela deliť s nikým. Začala teda uvažovať o vražde, ktorú jej ochotne pomáhal naplánovať jej milenec a dokonca aj jeho žena Leopolda Bernartová, ktorú spoločne presvedčili, že k žiadnej nevere nedošlo a Čubírka si len vymýšľa.

cubirkova
http://kriminalistika.eu/

Prvý pokus o vraždu Jána Čubírku bol neúspešný. Čubírková poslala Bernarta, nech kúpi veľké množstvo tabletiek proti ženskému výtoku –  Fluocit. Tie rozdrvila a zamenila ich s práškami ktoré užíval Čubírka. Očakávali, že jeho telo neznesie také množstvo tabletiek a zomrie. Hoci Čubírka užil nadmernú dávku týchto práškov, nič sa mu nestalo a tak museli traja spoločníci vymyslieť iný plán. Druhý pokus naplánoval Bernart. Navrhol, aby Čubírku obesili šnúrou na bielizeň, ktorú im poskytla jeho manželka. Čubírková mala svojho manžela vylákať na prechádzku do lesa, kde by ho vo vhodnej chvíli Bernart omráčil a spolu s Čubírkovou by ho obesili v lese aby to vyzeralo ako samovražda. Nanešťastie pre nich, Ján Čubírka bol po práci unavený a na prechádzku sa mu nechcelo, tento plán teda tiež nevyšiel.

cubirkova
http://kriminalistika.eu/

Tretí pokus opäť naplánoval Bernart. Kúpil silné kvapky na spanie a alkohol. Čubírková mala za úlohu navariť manželovi obed, kvapky na spanie preliať do alkoholu a potom ho ním ponúknuť. Čubírka po dohadovaní s manželkou vypil celú fľašu alkoholu a po chvíli sa začal cítiť unavene. Čubírková ho uložila do postele, po chvíli s ním zatriasla, aby sa presvedčila či naozaj tvrdo spí a keď sa nezobudil, odišla do pivnice pre hrubú palicu. Keď sa vrátila, tvár svojho manžela prikryla plienkou a začala ho palicou udierať po hlave. Po prvej rane Čubírka ešte bezmocne zdvihol ruky, ale ani to Čubírkovú neodradilo a ďalej pokračovala v násilnom udieraní. Nikto nevie, či jeho tvár zakryla preto, aby ho nevidela trpieť, alebo aby krv nepostriekala okolie. Keď Čubírka znehybnel, priložila ucho k jeho hrudi, aby zistila či ešte žije. Neskôr sa obliekla, vzala svojho jeden a pol roka starého syna a odišla zavolať Bernartovú. Spolu sa vrátili na miesto činu, preniesli mŕtveho Čubírku z izby pod schody vedúce na povalu, odkiaľ potom Čubírková zhodila na telo svojho manžela ťažké liatinové kachle. Krvavé obliečky Bernartová vzala k sebe domov, kde ich vyprala so svojou bielizňou.

cubirkova
www.youtube.com

Okolo osemnástej hodiny večer varila Čubírková doma večeru a nič netušiacu deväťročnú dcéru Janku poslala pre otca, ktorý vraj spí v izbe. Dcéra musela svojho mŕtveho otca nájsť, pretože začala kričať, na čo pribehol aj sused a privolaná polícia. Čubírková podľa svedkov vyšla pred dom na ulicu a nahlas vykrikovala, že stratila manžela. Skutočne uverili výpovedi Čubírkovej, že na muža museli nešťastnou náhodou spadnúť kachle. Ján Čubírka bol poistený, takže Čubírková dostala ešte aj peniaze za jeho „nehodu“. Za tieto peniaze si neskôr kúpila nábytok do obývačky. Po Trutnove sa šírili klebety, že svojho muža zabila sama, ale nikto o tom nebol presvedčený. Dokonca aj Bernart sa chcel po krátkej chvíli k nej nasťahovať, no ona už mala opäť inú známosť.

0
Komentovať (0)