iflscience.com

Pozrite si video hada, ktorého koža je pokrytá smajlíkmi.

Pri sledovaní tohto videa sme v redakcii chvíľu uvažovali, či to, čo vidíme je naozaj alebo či to náhodou nie je podvrh. Avšak tento had je skutočný. Šikovný a skúsený chovateľ hadov z USA dokázal selektívnym krížením vyšľachtiť pytóna so skutočne fenomenálnou kresbou. Tá sa náramne podobá na emotikón – smajlík. V skutočnosti ide o vzácny albínsky druh levanduľového pytóna.

Hada vyšľachtil americký chovateľ Justin Kobylka, ktorý sa špecializuje na chov mnohých druhov hadov. Selektívnym krížením sa mu podarilo docieliť po ôsmich rokoch na hadovi takýto vzor. Tento druh albínskeho hada je známy svojim bielym sfarbením a oranžovou kresbou. V prípade správneho a dômyselného kríženia sa môže docieliť, že kresba bude mať tvar smajlíka.

Tento had je vďaka svojej výnimočnej kresbe nesmierne vzácny a podľa odborníkov by jeho cena mohla byť na úrovni až 4500 dolárov (4263 eur). Chovateľ ale povedal, že hada vzhľadom k jeho výnimočnosti a jedinečnosti určite nepredá.

Pozri aj: Farmári v Nigérií zabili obrovského hada v domnení, že im zabíja dobytok. Keď ho rozrezali, zistili desivú skutočnosť

interez.sk (mmm), businessinsider.com
Príbehy
0
Komentovať (0)