urbanexploration.sk

Michal Blaško / / Série
Sú to miesta, o ktorých sa tvrdí, že tam straší.

Čo však ale je pravda? Každé z týchto miest je už pár rokov či desaťročí opustené a mnohé z týchto miest bolo dokonca aj skúmaných rôznymi skupinami lovcov duchov. Ak máte radi strach a teórie o duchoch, tieto miesta sa vám určite oplatí navštíviť. Kam sa teda vyberiete najbližšie?

Michalovský Panelák

Panelák sa nachádza v lokalite Michalovce, Sídlisko SNP, ulica Muškátová, Púpavová. Ľudia ho nazývajú  aj Michalovský Černobyľ, miesto duchov či panelák po vojne. Radi chodia tento panelák plný mýtov skúmať urbanexovia (ľudia, ktorí skúmajú neobývané priestory), raj tu majú aj „sprejeri“. Táto stavba doplatila na pád režimu, 200 bytov čaká na dokončenie už takmer štvrťstoročie. V roku 1988 odštartovala výstavba sídliska, ktoré malo slúžiť najmä mladým rodinám. Bohužiaľ, celá táto výstavba sa skončila pre nedostatok prostriedkov. Do budovy už chodí len mládež. V pivniciach je teda len veľa fliaš od alkoholu, špakov od cigariet, … Susediaci tohto paneláku ale dokonca tvrdia, že tam straší. Čo je na tom pravdy? Stačí toto miesto navštíviť a presvedčíte sa sami. Na pohľad však vyzerá naozaj desivo.

urbanexploration.sk
urbanexploration.sk

Moravanský kaštieľ

Kaštieľ sa nachádza v Moravanoch nad Váhom a pochádza ešte z čias stredoveku. Bohužiaľ ale, teraz to už je len chátrajúca budova. Pozostáva z dvoch budov, ktoré boli v 16. storočí prerobené v renesančnom, v 18. na barokový štýl a v 19. storočí pribudlo poschodie. Poschodie s ateliérmi umelcov vzniklo v  60. rokoch minulého storočia. V roku 2006 odkúpila nemenovaná spoločnosť celý kaštieľ, ktorá miesto plánovania a novej výstavby nechala kaštieľ chátrať. Okolo kaštieľa sa ale nachádza aj lesopark, ktorý bol tiež odkúpený a teraz už dokonca ani nepatrí štátu. Ľudia, bývajúci poblíž kaštieľa, hovoria, že tam straší. V kaštieli už dlhé roky nejde elektrina a v noci sa tam aj napriek tomu svieti. Ozýva sa odtiaľ neustály plač a rôzne podivuhodné zvuky. My si ale vieme tieto záhady vysvetliť. Všetko sa vysvetľuje letným požiarom z roku 2013 kvôli bezdomovcom, ktorí vtedy kaštieľ obývali. Nepríjemné je aj to, že v  okolí preto stúpa vandalizmus.

urbanexploration.sk
urbanexploration.sk

Dom duchov

Na Slovensku máme dom duchov, kde sa odohrávajú nevysvetliteľné záhady. Nachádza sa v obci Štiavnické bane a ozývajú sa v ňom svedkovia minulosti. Má dve podlažia a je jedným z najstarších v obci, veď viac ako 500 rokov nevydrží hociktorá stavba. Navyše tu obyvatelia údajne počas vojny ukrývali Židov a pravdepodobne z tohto obdobia pochádza aj tajná miestnosť medzi stenami. Je drobná, ale utečencom stačila. Dnešní majitelia vylučujú, že by sa tu odohrávali nadprirodzené javy. Teda okrem toho, že sa tu, zrejme kvôli hrubým múrom, strieda obrovské teplo, inokedy zas zima. Dom je však neustálym cieľom výtvarníkov, maliarov a samozrejme aj lovcov duchov. Veď čo ak sa tu predsa mihne niekto, kto by vedel vysvetliť tajomstvá päťstoročného domu do podrobností. Ani by nevadilo, že by nebol z tohto sveta.

zahadyatajomstva.webnode.sk
zahadyatajomstva.webnode.sk
Komentovať (0)