ytimg.com

Matej Mensatoris / / Now U Know
Zákony ohľadom sexu sú u nás jasne dané a aj naša spoločnosť nás vychováva tak, že ich nemusíme ani poznať a vieme, čo sa smie a čo nie. Vo svete je však situácia iná, niekedy absurdná a často aj poriadne bizarná.

Iný kraj, iný mrav. To si môžete povedať pri čítaní nášho článku. Aj keď sex a právo zvyčajne dokopy nejdú, je samozrejmé, že aj túto sféru života každého z nás je potrebné legislatívne upravovať. A kým u nás sú zákony týkajúce sa sexu pomerne bežné a ničím nevystupujúce z radu ostatných zákonov, vo svete je situácia iná. Prečítajte si, kde vo svete je možné mať sex so zvieratami či kde pri svadobnej noci musí byť okrem šťastných mladomanželov prítomná aj svokra, ktorá nad priebehom noci vykonáva odborný dohľad.

USA

Krajina, kde je všetko možné, je už tradične plná rôznych podivných zákonov a nariadení, ktoré si zvyčajne vytvára každý štát sám. 

mg.co.za
mg.co.za
 • V Oklahome štátny zástupca navrhol zákon, aby si partneri navzájom pred pohlavným stykom vysvetlili riziká spojené s nechceným tehotenstvom. Muž by mal získať písomný súhlas od ženy, že súhlasí s vykonaním pohlavného aktu. Či si pár má tento súhlas nechať aj úradne potvrdiť, to sa už neuvádza.
 • V Iowe je nezákonné, aby muž žmurkal na ženy, ktoré nepozná. Takže pozor, ak vám padne smietka do oka. Mohli by ste mať z toho vážne problémy.
 • V Pennsylvánii je zase nezákonné mať sex s vodičom kamiónu v búdke slúžiacej pre zaplatenie mýtnych poplatkov. Kamionista by si mal takúto „jazdu“ vychutnať radšej v korbe svojho auta.
 • Na Aljaške je zase zakázané, aby mal los sexuálny styk uprostred cesty. Keďže losy nevzniesli proti zákonu žiaden protest, nariadenie platí.
 • V Alabame majú ženy zakázané mať na sebe nočnú košeľu pri lete lietadlom, a to aj v prípade, ak letia súkromným letom. Či môže byť nahá, to sa zo zákona nedozvieme.
 • Okrem týchto vybraných zákonov je vo vyše polovici štátov USA zakázaný orálny sex a v mnohých sa cudzoložstvo trestá pokutou na úrovni od niekoľko sto dolárov až po tisíc dolárov.

Južná Amerika

Zákony ohľadom sexu sú v krajinách Latinskej Ameriky na naše pomery pomerne exotické, veď posúďte sami.

ytimg.com
ytimg.com
 • V Kolumbií sa neoplatí podvádzať svoju zákonnú polovičku. Ak partner pristihne toho druhého s „iným“, je ospravedlniteľné zabitie neverníka. Takéto zabitie nie je nijako stíhané. V oblasti Cali v Kolumbií je zase matka zo zákona povinná byť v miestnosti počas svadobnej noci, aby mohla dosvedčiť, že k aktu skutočne došlo. Ženích musí byť z toho určite nadšený, že má svokru za chrbtom.
 • V Bolívii je zakázané mať sex s matkou a jej dcérou v rovnakom čase. O pribratí babičky už zákon neuvažuje.
 • V Peru zakázali pridávať chilli do jedla pre väzňov. Má sa za to, že chilli má afrodiziakálne účinky a nechcú tak podporovať sex medzi trestancami. Ak máte radi chilli, tak radšej v Peru zločiny nepáchajte.

Ázia

Aj v Ázií sú zákony ohľadom sexu, ktoré sú pre našinca exotické, niekedy až odporné. Je zaujímavé, že v niektorých krajinách je problém „šteklivý“ film a v iných je povolené konanie, z ktorého sa každému normálnemu človeku prevracia žalúdok.

tiannainwanderland.files.wordpress.com
tiannainwanderland.files.wordpress.com
 • V Číne majú ženy zakázané chodiť nahé v hotelových izbách. Jediné miesto, kde žena môže byť v hoteli nahá, je kúpeľňa. Aspoň že nejaká izba je povolená.
 • V Libanone môžu mať muži sex so psom, mačkou, kozou, kravou či iným ľubovoľne vybraným zvieraťom. Fantázií libanonských mužov sa tak medze nekladú. Musia však splniť jednu podmienku, a to tú, že vybrané zviera musí byť ženského pohlavia. Porušenie tohto zákona sa prísne trestá. Poriadok predsa musí byť!
 • Sledovanie pornografických filmov v Bangladéši, ale aj v Nepále vás môže priviesť až do väzenia. Takisto sú vo filmoch zakázané „vážnejšie“ prejavy náklonnosti, za čo sa považuje aj trochu vášnivejší bozk. Kinematografia v týchto krajinách bude asi veľmi „záživná“.
 • V Indonézií je zase zakázaná masturbácia. Takže radšej ruky z vreciek von.

Európa

Európa v našom rebríčku vychádza až príliš konzervatívne. No aj tu sa dajú nájsť zaujímavosti.

blogcdn.com
blogcdn.com
 • V Anglicku je nezákonné mať sex po západe Slnka na schodoch, ktoré vedú do kostola. O tom, či je povolené ho mať tesne pred západom Slnka, sa nehovorí. Ďalej majú ženy zakázané predávať tovar v obchodoch „hore bez“. Jedinú výnimku tvorí obchod s tropickými rybami. A nakoniec sa v Anglicku nevyplatí mať sex na zaparkovanej motorke. Takáto „jazda“ by vás mohla vyjsť draho.
 • Vo Francúzsku platil kedysi zákon, ktorý upravoval tresty pre prostitútky. Tie sa mu mohli vyhnúť ak sa rozhodli, že vstúpia do opery. Niektoré ženy si preto radšej zvolili trest.

Počuli ste aj vy o nejakom bizarnom či až absurdnom zákone? Napíšte nám ho v diskusií.

Pozri aj: 5 bežných mýtov o sexe, ktorým ste doteraz verili, no nie sú vôbec pravdivé

interez.sk (Matej Mensatoris), iflscience.comweirdsexlaws.com


Komentovať (0)