Foto: facebook.com/erika.cintulova/facebook.com/jan.prachar

Erika Cintulová sa stala starostkou už vo veku 27 rokov. Do konca funkcie jej zostáva ešte jeden rok, no už dnes väčšinu svojich predvolebných sľubov naplnila.

Je bývalá modelka, vyštudovaná právnička, vydatá žena, matka dvoch detí a k tomu najmladšia starostka na Slovensku. Pred necelými tromi rokmi si Erika Cintulová zasadla do starostovskej stoličky a začala meniť život a veci v obci Kláštor pod Znievom, z ktorej pochádza.

Posted by Erika Cintulová on Donnerstag, 16. März 2017

Erika Cintulová je dôkazom toho, že starostovskej stoličky sa môže dobre zmocniť aj mladý človek. A to aj napriek tomu, že sa mu bude ťažšie presviedčať ľudí, že to zvládne. Keď Erika nastúpila uzatvárali sa totiž stávky, ako dlho vydrží. Dnes je však jasné, že svoju funkciu zvláda bravúrne a napĺňa viac ako len to, čo sľúbila pred voľbami.

Posted by Erika Cintulová on Sonntag, 6. August 2017

Potom ako Erika vďaka svojej modelkovskej kariére precestovala veľkú časť sveta, zatúžila po pokojnom živote na dedine. Zároveň však chcela svojim deťom dopriať detstvo na dedine.

„Každý mladý človek by si mal prejsť obdobím, keď sa musí spoľahnúť sám na seba vo všetkom. Starší ľudia hovoria, že mladým chýba základná vojenská služba, ja som vďaka modelingu možno také niečo prežila,”povedala Erika pre parlamentnelisty.sk.

Erika je typ človeka, ktorý nevydrží dlho sedieť so založenými rukami. Časom sa začala angažovať v obecných aktivitách, všimla si pritom, že obec zo svojho potenciálu neťaží maximum.

Namiesto rodičovskej dovolenky sa preto radšej stala starostkou. Obyvatelia dediny si mladú starostku nevedia vynachváliť. S Erikou na čele sa totiž Kláštor pod Znievom posúva stále vpred a s obecným rozpočtom sa už viac nezaobchádza ako s trhacím kalendárom.

Dnes som na Trend konferencii športový manažment. Zaujíma ma ako usporiadať naše športové podujatia – Beh na Zniev a…

Posted by Erika Cintulová on Dienstag, 27. September 2016

Momentálne majú aj vďaka ich starostke kvalitnú škôlku a bezpečné podmienky na život. Obec sa stará aj o stromy, cesty, budovy, majú aj veľké, či malé podujatia, kam chodia celé rodiny.

Post starostky však nie je vždy len prechádzkou ružovou záhradou. Predsa len, chce to veľa komunikácie s ľuďmi, ktorým nie sú Erikine plány vždy po vôli. Erika si však stojí za svojím.

“Nemám problém ísť aj do konfliktu, keď som presvedčená, že konám v prospech obce. Viem, čo chcem s obcou dosiahnuť a idem za tým. Dôležité je pre mňa, že sa snažím robiť svoju prácu dobre a keď sa za seba obzriem, mám čisté svedomie a robím to najlepšie, ako viem. A ostatné je už na ľuďoch, aký budú mať pocit on,“ dodala Erika pre parlamentnelisty.sk.

Pozri aj: Ona má 72, on iba 27. Napriek tomu, že sa milujú, čelia veľkej byrokratickej prekážke

StartItUp.sk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy