Ilustračná foto: Unsplash

Život niektorých zvierat nás stále dokáže nesmierne prekvapiť.

Svet zvieracej ríše nás ľudí zrejme nikdy neprestane fascinovať. Dôkazom sú nielen stále nové objavy biológov či zoológov, ale aj odhaľovanie rôznych zaujímavostí týkajúcich sa toho, čo už dávno poznáme. Mnohokrát sa totiž nazdávame, že tie najznámejšie zvieratá (mimochodom žijúce aj nás) už lepšie poznať nemôžeme. Niekedy nás ale aj absolútne maličkosti presvedčia o úplnom opaku.

Pekným príkladom toho je aj ďalšie z množstva videí, ktoré ukazuje, aké zvuky dokážu niektoré zvieratá vydávať. Na našom webe sme pritom len prednedávnom písali o druhu africkej žaby, ktorá vydáva veľmi zvláštny, no milý zvuk. A rovnako je to aj v prípade tejto veveričky, ktorej „hlas“ sa podarilo zaznamenať britskej zoologičke a fotografke Dani Connorovej, informuje web Bored Panda.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Dani 🐺 Wildlife Photography 📸 (@daniconnorwild),

Obyčajná veverička hviezdou internetu

Dani žije len tri mesiace na juhu Švédska, no za ten čas stihla spoznať mnoho z miestnej prírody. Dôkazom je množstvo fotografií a príspevkov na jej profiloch na sociálnych sieťach. Jedným z najčerstvejších prírastkov z jej tvorby a výskumu je ale celkom obyčajné mláďa veveričky.

Ako píše web Bored Panda, Dani sa začala príkladne starať o celkovo štyri zhruba 7-týždňové mláďatá veveričiek po tom, čo ich matku nešťastne zrazilo auto, a ktorú najskôr vo voľnej prírode pozorovala. Jej pozostalé mláďatá fotí a nakrúca a sama sa nestačí čudovať, aký zaujímavý život obyčajných veveričiek vlastne je. Rovnaké veveričky pritom môžete pozorovať aj u nás na Slovensku. Nie každému sa ale podarí sa k nim tak blízko dostať.

Pri jednom z kŕmení sa Dani rozhodla, že pre svojich followerov nahrá milý a nezvyčajný zvuk, ktorý jedna z malých veveričiek vydáva. Veríme, že rovnako ako my, budete z výsledku prekvapení aj vy. Ide totiž o niečo, čo nemôžete počuť len tak hocikedy.

Pomáha im, kým nevyrastú

Krátke video už stihlo na sociálnych sieťach celkom slušne zarezonovať, len na Twitteri má viac ako 13,5 milióna zhliadnutí a každý deň pribúdajú ďalšie.

Samozrejme, Dani nie je ich stopercentnou náhradnou matkou. Ako však priznala na sociálnych sieťach, sama je prekvapená, že za tak krátky čas si u štvorice veveričích mláďat vybudovala dôveru a tie dokonca už aj reagujú na jej hlas. Navštevuje ich každý deň, kŕmi ich a poskytuje im potrebnú opateru, kým nevyrastú a nebudú samostatné. A jej odmenou za to sú krásne fotografie, ktoré Dani zdieľa na internete. Ako uviedla, je len veľmi malá pravdepodobnosť, že 7-týždňové veveričie mláďatá v divokej prírode prežili, a preto na ne dáva pozor.

Pokiaľ vás život a práca Dani Connorovej po tomto článku zaujal, môžete ju sledovať napríklad na Instagrame, Twitteri či Facebooku, kde zverejňuje príspevky nielen o veveričkách, ale aj iných obyvateľoch (nielen) zvieracej ríše.