Foto: LinkinPark (Instagram)

Chester Bennington svet opustil presne pred rokom. Pripomeňme si teda jeho pamiatku.

Presne pred rokom, 20. júla 2017, otriasla svetom šokujúca správa o smrti Chestera Benningtona, frontmana známej rockovej skupiny Linkin Park. V súkromnej rezidencii Palos Verdes Estates v Los Angeles sa 41-ročný spevák rozhodol ukončiť svoj život obesením. Možno by ste ani nepovedali, že od tejto tragickej udalosti ubehol už celý rok. Pripomeňme si teda jedinečného umelca jeho najlepšími skladbami.

Skupina Linkin Park vydala doposiaľ 8 štúdiových albumov. Svoju kariéru začali kúskom s názvom Hybrid Theory z roku 2000. Komerčne najúspešnejším sa stal album Meteora, ktorý skupina vydala v roku 2003. Album obsahuje piesne ako napríklad Lying From You, Somewhere I Belong či najznámejšiu Numb. Posledný album skupiny je z tohto roku a nesie názov One More Light.

10. New Divide

Pieseň zložená pre film Transformers – Revenge of the Fallen. Spolu s Linkin Parkom sa na soundtracku k filmu podieľali aj Green Day, Avenged Sevenfold či Nickelback. Skladba má aj vďaka samotnému filmu viac ako 300 miliónov zhliadnutí na YouTube.

9. Somewhere I Belong

Táto skladba je z albumu Meteora. Veľa ľudí sa v komentároch pod videoklipom na YouTube vyjadrilo, že táto pieseň presne vyjadruje ich momentálne pocity a emócie. Na videoklip už kliklo cez 90 miliónov užívateľov.

8. The Catalyst

Táto pieseň uzrela svetlo sveta v roku 2010, keď vyšla na albume A Thousand Suns. Tento album bol z hľadiska zvuku prelomový. Veľa ľudí album odsudzovalo kvôli odlišnému zneniu albumu, ktorý už nebol taký typický pre Linkin Park. Aj napriek tomu si k piesni na YouTube našlo cestu viac ako 120 miliónov užívateľov.

7. Final Masquerade

Pieseň z predposledného albumu s názvom The Hunting Party. Aj táto pieseň sa teší veľkej obľube. Za 3 roky na ňu kliklo cez 40 miliónov užívateľov.

6. Burn It Down

Úspešná pieseň z albumu Living Things, vydaná v roku v roku 2012. Môžeme ju počuť aj v komerčných rádiách. Na YouTube má cez 140 miliónov zhliadnutí.

5. Given Up

Druhá pieseň v poradí na albume Minutes to Midnight z roku 2007. Na YouTube ju videlo viac ako 43 miliónov užívateľov.

4. Crawling

Táto pieseň pochádza z debutového albumu Linkin Parku, Hybrid Theory. Komerčne dobre známa je až doteraz. Na YouTube má viac ako 165 miliónov videní.

3. What I’ve Done

Klip k tejto piesni je zaujímavý vďaka tomu, že zobrazuje mnohé ekologické, sociálne či politické problémy nášho sveta, akými sú nepokoje, globálne otepľovanie či hladomor. Klip k tejto piesni si pozrelo cez 262 miliónov ľudí.

2. In The End

Táto pieseň je taktiež z debutového albumu. Je známa vďaka svojej zaujímavej štruktúre – rapové linky prepletané metalovým refrénom. Viac ako 330 miliónov užívateľov YouTube si ju doposiaľ vypočulo.

1. Numb

A dostávame sa k nesmrteľnej piesni, ktorá skupinu preslávila najviac. Po jej vydaní na albume Meteora sme ju mohli počuť takpovediac všade – v rádiách, reklamách a podobne. Tento klip bol natočený v hlavnom meste Českej Republiky, v Prahe. Na YouTube si k nemu doposiaľ našlo cestu viac ako 550 miliónov užívateľov.

Týchto 10 skladieb je len zlomok z úspešnej a dlhej kariéry tejto americkej nu-metalovej skupiny. Verme, že aj po smrti Chestera Benningtona bude kapela pokračovať a prinášať nám veľa nových skvelých piesní, ako tomu bolo doteraz. Aj keď bez neho to už nebude vôbec to pravé…

Pozri aj: Smúti celý svet. Chester Bennington, spevák z kapely Linkin Park spáchal samovraždu

Príbehy
0
Komentovať (0)