Foto: Entertainment One, Warner Bros.

brooklynskyfrajer / / Film
Bojíte sa? Možno zatiaľ nie, no tituly, ktoré k nám prichádzajú už tento rok, vám na strach dajú dôvod.

Horor je špecifický žáner, v ktorom buď záľubu máte, alebo nie. Je zbytočné sa doťahovať, ktorý z nich je lepší a ktorý horší. Väčšina z nich aj pri mizernom spracovaní z hľadiska kinematografie svoj účel plní. Tento rok k nám prichádza mnoho adaptácií a pokračovaní za maskou noviniek. Výnimkou nie je ani žáner plný duchov, krvi a nadprirodzených javov. Nič to však nemení na veci, že prichádzajúce obdobie bude hrôzostrašné. V tom najlepšom slova zmysle.

47 Meters Down

Alebo 47 metrov je horor z britskej dielne, ktorý sa odohráva pod hladinou. Pripomína vám to niečo? Od čias Čeľustí už pretieklo veľa vody, no tento film vyzerá naozaj sľubne. Príbeh sleduje osud dvoch sestier na dovolenke v Mexiku. Nešťastnou náhodou zostanú uväznené v žraločej klietke na dne oceána. Ich jediným východiskom je prežiť. To nie je najľahšia úloha s krvilačným žralokom, ktorý im je v pätách a zásobou kyslíka na menej než hodinu. Film dorazí do slovenských kín už zajtra, 6. júla, a trailer veští, že sa máme na čo tešiť.

Annabelle: Creation

Niekoľko rokov po tragickej smrti svojej dcéry prichýli bábkar a jeho žena niekoľko dievčat a ich opatrovateľku u seba doma. Tie sa čoskoro stanú cieľom jeho diabolského stvorenia, Annabelle. Film objasňuje vznik posadnutej bábiky a do našich kín dorazí 10. augusta.

Death Note

Film je adaptáciou obľúbeného anime, rozpráva o živote študenta menom Light Turner. Do rúk sa mu dostane tajomný zápisník, ktorý so sebou nesie zvláštnu moc. Keď jeho majiteľ napíše medzi jeho stránky niečie meno, človek umrie. Light sa rozhodne vydať sa na cestu dobra a zneškodniť kriminálnikov, ktorí sa pohybujú v uliciach jeho mesta. Krátko na to, mu však cestu skríži záhadný detektív, ktorý vystupuje pod prezývkou L.

Cult of Chucky

Chucky je späť. Tentoraz nám tvorcovia kultu z deväťdesiatych rokov nepodsúvajú voľné pokračovanie. Film je remake prvého dielu roku 1988. Vracia sa o niečo zrelší, o niečo strašidelnejší, no v hlavnej úlohe s rovnakým obsadením. Hlas v tomto filme vraždiacej bábike prepožičia opäť Brad Dourif.

Happy Death Day

Napínavý thriller s výraznými hororovými prvkami opakuje príbeh atraktívnej tínedžerky. Tá musí každý deň prežiť odznovu, aby sa jej podarilo zistiť, kto sa ju snaží zabiť.

It Comes at Night

Neznáma a nadprirodzená sila, začala terorizovať celý svet. Malá rodina sa uchýlila do lesov, kde si prísne strážia svoje súkromie a bezpečnosť. To všetko sa však zmení len chvíľu po tom, ako sa rozhodnú ukryť ďalšiu mladú rodinu na úteku.

The Dark Tower

Film je príbehom pištoľníka Rolanda Deschaina, ktorý sa už roky snaží nájsť bájnu Temnú vežu. Len tá dokáže zachrániť Rolandov umierajúci svet…

Polaroid

Mladá samotárka Brad objaví starý Polaroid, fotoaparát s funkciou okamžitej fotografie. Ten však so sebou nesie hrozivé tajomstvo. Ktokoľvek sa objaví na obrázku zhotovenom týmto zariadením, má svoje dni zrátané a čaká ho násilná a tragická smrť.

It

Adaptácia jedného z najúspešnejších Kingových románov sa opäť vracia na filmové plátno. V malom mestečku ukrytom v štáte Maine sa rozhodne sedem kamarátov bojovať proti zlu, ktoré sa živí ľudským strachom. Myslia si, že ho porazili, no po dvadsiatich siedmich rokoch sa To vracia. A túži po pomste.

Pozri aj: Takto vyzerajú v skutočnosti herci, ktorí hrali tie najdesivejšie horové postavy

imdb.com, csfd.cz

 

0
Komentovať (0)