pbs.org

Matej Mensatoris / / Zviera
Japonské opice sa vyrovnávajú s krutou zimou skutočne netradičným, aj keď originálnym spôsobom. Pozrite sa na fotografie makakov ako sa vyhrievajú v horúcich termálnych prameňoch, pričom okolo nich je všade sneh a ľad.

Aj na Slovensko už dorazilo skutočné zimné počasie. A kým my sa musíme spoľahnúť najmä na naše vykúrené domy, či byty, zvieratá vo voľnej prírode sa musia s chladným počasím vysporiadať tak, ako vedia. Boj s tuhou zimou zo zvieracej ríše riešia asi najlepšie japonské snežné opice – makaky. Tie keď si povedia, že snehu a ľadu majú už dosť, ponoria sa do horúceho prameňa až po krk a vyhrievajú sa v nich pokojne aj niekoľko hodín. 

Tieto roztomilé japonské makaky môžete nájsť na severnom ostrove v národnom parku Jigokudani, ktorý sa nachádza pri bývalom dejisku olympijských hier Nagano.

ninjapanda47.files.wordpress.com
ninjapanda47.files.wordpress.com
iacpublishinglabs.com
iacpublishinglabs.com

Zima tu býva dlhá a silná, čo je aj dôvod, prečo sa tieto opice radi okúpu v termálnych prameňoch. Nie sú na ne však odkázané. Majú hrubú a silnú srsť, ktorá ich dobre ochráni aj pred veľkými mínusovými teplotami. Avšak keď majú k dispozícii horúce termálne pramene, tak prečo ich nevyužiť?

readyclickandgo.com
readyclickandgo.com
insidejapantours.com
insidejapantours.com

Makaky sa stali veľkou turistickou atrakciou a na návštevy turistov sú zvyknutí. Avšak neodporúča sa k ním približovať, kŕmiť ich, či im uprene hľadieť do očí. To si môžu vysvetliť ako prejav agresie, čo by nemuselo dopadnúť dobre.

Marsel van Oosten
Marsel van Oosten
pgcpsmess.files.wordpress.com
pgcpsmess.files.wordpress.com

V národnom parku Jigokudani žije približne 250 týchto opíc. Park bol založený v roku 1964 a odvtedy ho navštívili už tisícky ľudí, ktorí chceli vidieť snežné opice pri tom, ako sa vyhrievajú v prírodných horúcich prameňoch.

jigokudani-yaenkoen.co.jp
jigokudani-yaenkoen.co.jp
holicoffee.com
holicoffee.com

Ak máte záujem, na tomto odkaze môžete pozerať online prenos z webkamery, ktorá je namierená na horúci prameň a vidieť tak v priamom prenose ako si opice užívajú horúci termálny kúpeľ.

Issei Kato
Issei Kato

Pozri aj: 8 dôvodov, prečo je Japonsko jedno z najmagickejších miest, kde by ste mali stráviť aspoň pár dní svojho života

interez.sk (mmm), snowjapan.com, japan-guide.com
0
Komentovať (0)