Najkrajšie miesta, ktoré by ste mali navštíviť predtým, než zomriete (Nový Zéland)

nzrentacar.co.nz

Advertisements

Naša planéta ponúka svojim obyvateľom skutočne pestré bohatstvo. Pestrosť a krása prírody sa zdá byť takmer nekonečná. Ľudia, ktorí sa chopili moci na Zemi, dokázali vytvoriť ďalšie prekrásne pamiatky a miesta, ktoré by vašej pozornosti určite nemali uniknúť. V našom seriáli sa budeme venovať krajinám z celého sveta, predstavovať ich prírodné, kultúrne, ale aj historické bohatstvo. Prajeme vám príjemné spoznávanie našej planéty.

Po Islande sa posunieme o viac ako 17 000 kilometrov juhovýchodným smerom. Dnešnou krajinou bude totiž Nový Zéland. Ostrovná krajina sa v Tichom oceáne rozkladá na dvoch veľkých a množstve malých ostrovov. Izolácia krajiny od sveta dopomohla k tomu, že veľkú časť obyvateľstva stále tvoria domorodí obyvatelia. Krajina patrí pod patronát Veľkej Británie a pre bežného Slováka je skutočnou exotikou. Túto prekrásnu krajinu si na svoje exteriérové natáčania vybrali aj mnohé známe filmy a seriály, medzi ktoré patrí aj trilógia Pána prsteňov.

Keď už sme načali tému Pána prsteňov, rovno si ju vyškrtneme zo zoznamu. Neďaleko dedinky Matamata nájdete miesto kde sa natáčali zábery z domova hlavných hrdinov. Hobbiton je dnes už len turistickým komplexom, kde si môžete prezrieť jednotlivé domčeky malých obyvateľov Stredozeme, alebo sa napiť v pravej hobitej krčme.

youtube.com
youtube.com

Mount Ngauruhoe je aktívny stratovulkán na Severnom ostrove Nového Zélandu. Táto takmer 2300 metrov vysoká sopka bola naposledy aktívna v roku 1977. Aby sme uzavreli svet Stredozeme, spomenieme, že ju Peter Jackson použil ako námet a predlohu na Horu osudu, sopku do ktorej hodil Frodo v poslednom diely trilógie prsteň a tým ukončil Sauronov teror.

trazeetravel.com
trazeetravel.com

Na ceste po severnom ostrove by ste určite nemali obísť ani jaskyňu Waitomo, ktorá je jediná svojho druhu. V tomto jaskynnom komplexe totiž žijú endemity nazývané Arachnocampa luminosa, čo je dvojkrídly hmyz podobný komárom. Tieto potvory však v tme svietia podobne ako svetluška a v jaskyni vytvárajú čarovnú atmosféru.

arounddeglobe.com
arounddeglobe.com

Putangirua Pinnacles je geologická zvláštnosť Nového Zélandu. Ide o dokonalú ukážku erózie na krajine typu „badland“, čo sú suché nevyužiteľné oblasti. Tieto „kamenné, vytŕčajúce ihlice“ tu vyrástli už pred 8 miliónmi rokov.

paulgummerphotography.squarespace.com
paulgummerphotography.squarespace.com

Na malú chvíľu sa presunieme na Južný ostrov a navštívime vodopád Purakaunui. Tento 3-terasový vodopád je najväčším lákadlom turistov na juhu Južného ostrova. Je častým cieľom mnohých fotografov a dokonca sa v roku 1976 dostal aj na národnú poštovú známku.

christofsimon.com
christofsimon.com

Nadšencom turistiky vrelo odporúčame takzvanú Milford Track. Jedná sa o asi 50 kilometrov dlhú trasu, jednu z deviatich tzv. Great Walks, ktorú nájdete na Južnom ostrove. Táto trasa vedie pomedzi vysoké hory naprieč dažďovým pralesom, kde si dosýtosti užijete nádheru prírody Nového Zélandu.

keaphotography.photoshelter.com
keaphotography.photoshelter.comShare on Facebook0
Zobraziť viac
Komentovať (0)

Advertisements