Po celom svete môžeme nájsť veľké množstvo horúcich prameňov, ktorých blahodárne účinky využívajú ľudia od nepamäti. Pôsobia skvele na telo po fyzickej, ale aj...

Po celom svete môžeme nájsť veľké množstvo horúcich prameňov, ktorých blahodárne účinky využívajú ľudia od nepamäti. Pôsobia skvele na telo po fyzickej, ale aj duševnej stránke. Poskytujú relax, uvoľnenie napätia, či regeneráciu po nepríjemných úrazoch. Mnohé z nich sú aj v dnešnej dobe vyhľadávané a ľudia za nimi neváhajú precestovať aj tisíce kilometrov. Horúce pramene, ktoré vám predstavíme, sú známe a vychýrené po celom svete, pre ich unikátnosť, liečivé účinky a nádherné prostredie, v ktorom sa nachádzajú.

Horúce pramene Banff, Alberta, Kanada

gonewiththewynns.com
gonewiththewynns.com

Tieto horúce pramene sa nachádzajú priamo v srdci provincie Alberta v Kanade. Pramene objavili robotníci, ktorí tam stavali železnicu v roku 1884. Pramene sa nachádzajú v národnom parku Banff, ktorý poskytuje návštevníkom viaceré možnosti rekreácie. Asi nie je nič lepšie po celodennej turistike, či v zime po namáhavej lyžovačke, si podvečer pokojne oddýchnuť a zrelaxovať v prírodných prameňoch, ktorých teplota je približne 38 stupňov.

Modrá Lagúna, Grindavík, Island

pacsafe.com
pacsafe.com

Čo by to bol za prehľad horúcich prameňov, keby sa v ňom neobjavil Island, ostrov – „ohňa a ľadu“. Modrá Lagúna priťahuje svojim unikátnym zložením vody ročne tisíce turistov. Voda je bohatá na minerály a jej teplota je príjemných 39 stupňov, a to aj počas poriadne studených islandských zím. Vďaka dômyselnému systému prepojenia lagúny s geotermálnou elektrárňou sa 9 miliónov litrov vody vymení každých 40 hodín.

Horúce pramene Arenal Volcano, Kostarika

djbandoma.files.wordpress.com
djbandoma.files.wordpress.com

Geotermálna aktivita v okolí sopky Arenal vytvára úžasné pramene v takýchto prírodných bazénoch. Teplota vody sa v závislosti od miesta a ročného obdobia pohybuje od 25 do 50 stupňov. Pramene využívajú mnohí turisti, ktorí sem prišli kvôli raftingu či pešej turistike a po náročnom dni hľadajú miesto na príjemný relax v lone kostarickej prírody.

Horúci prameň Tsurunoyu, Japonsko

s-media-cache-ak0.pinimg.com
s-media-cache-ak0.pinimg.com

Vedeli ste že Japonsko je domovom viac ako 3000 horúcich prameňov? Mnohé pramene sa nachádzajú pri malých penziónoch, čo umožňuje ich návštevníkom ísť z prameňa priamo do postele, alebo naopak, z postele priamo do prameňa. Jedným z takých prameňov je aj Tsurunoyu s viac ako 350-ročnou históriou. Pri kúpaní v ňom určite oceníte výhľad na nádherne zasnežené japonské hory.

Pamukkale, Denzili, Turecko

ishine365.com
ishine365.com

Pamukkale znamená v turečtine „zámok z bavlny“. Pri pohľade na tieto krásne travertínové terasy uznávame, že názov je výstižný. Pramene sa nachádzajú v juhozápadnom Turecku a v prípade letnej dovolenky na Tureckej riviére je ich návšteva takmer povinnosťou. Po tisíce rokov sú tieto pramene využívané na kúpanie a uvoľnenie svalstva. Tieto nádherné terasy vznikli po dlhých stáročiach pretekaním horúcej vody, ktorá je bohatá na minerály. Minerály sa postupne v priebehu času usádzali a vznikli tak tieto malé lagúny s príjemnou termálnou vodou.

Pokračovanie na ďalšej strane…

Príbehy
0
Komentovať (0)