Ilustračná foto: Unsplash

Pri uzatváraní poistiek treba byť opatrný.

Po svete chodia rôzni špekulanti. Prípad tohto muža z Maďarska však hneď v niekoľkých ohľadoch doslova šokuje. Po tom, čo stratil prácu, sa rozhodol prísť k nemalému balíku peňazí pomerne hlúpym spôsobom. Kvôli poistke si nechal dobrovoľne amputovať obe nohy pod kolesami vlaku. Namiesto 2,5 milióna eur mu však hrozí väzenie a pokuta.

Maďarské médiá tento týždeň zaplavili správy o odsúdení šialeného podvodníka. 54-ročný Sandor Cs. si mal dobrovoľne nechať amputovať obe nohy v domnienke, že mu bude kvôli úrazu zo životnej poistky vyplatená suma takmer 3 milióny eur. Jeho žiadosť však bola poisťovňou zamietnutá, keďže existovali obavy, že ide o podvod, informuje web LAD Bible.

Ilustračná foto: Unsplash (Scott Graham)

Kvôli poistke skočil pod vlak

Ako súd zistil, muž z maďarského mesta Nyírcsászári uzavrel pred úrazom 14 vysokorizikových životných poistiek. Ako pred súdom tvrdil, úraz sa mu stal ešte v roku 2014 po tom, čo stúpil na črepinu skla a nešťastnou náhodou spadol na koľajisko, kde mu po nohách prešiel vlak. Žiaľ, jeho zranenia boli veľmi vážne a lekári mu museli obe nohy amputovať. Odvtedy je na vozíčku a používa protézy. Všetky operácie ho podľa neho doslova priviedli na mizinu.

Poisťovňa totiž Sandorovu žiadosť o vyplatenie poistky zamietla, s čím sa dotknutý 54-ročný muž obrátil na súd. Ani tam však nepochodil a súd ho navyše odsúdil za podvod, keďže prišiel na nezrovnalosti v tom, čo tvrdil.

Ilustračná foto: Unsplash (Ankush Minda)

Namiesto vyplatenej poistky basa

Sandor sa s rozsudkom nestotožňuje. Podľa rozhodnutia ho totiž čakajú 2 roky za mrežami s podmienečným trestom a pokuta vo výške viac ako 5 500 eur za súdne trovy. Kde je pravda, sa dokazuje len veľmi ťažko. Sandor tvrdí, že sa stal obeťou podvodu a uzavrel niekoľko nevýhodných poistiek na základe rád finančného poradcu. Hovorí, že súd mu neverí, že všetko bola nehoda. Poradca mu mal dokonca odporučiť poistky zrušiť a nasporené peniaze presunúť na sporiaci účet. Práve tam sa mali peniaze lepšie zhodnocovať.

Peniaze z poistky sa snažila vybrať aj jeho žena, no ani tá nepochodila. Sandor však predsa len šancu na záchranu pred väzením má – musí len dokázať, že má pravdu a došlo k omylu.