Branislav Blaško / / Planéta Zem
Ako krajina Bhután, ktorá je najviac šetrnou krajinou k životnému prostrediu, oslavuje narodenie svojho nového princa? No predsa vysádzaním nových stromčekov. A nejde len...

Ako krajina Bhután, ktorá je najviac šetrnou krajinou k životnému prostrediu, oslavuje narodenie svojho nového princa? No predsa vysádzaním nových stromčekov. A nejde len tak o symbolické vysadenie pár stromčekov. Je ich presne 108-tisíc a boli vysadené v malom horskom kráľovstve, aby pripomínali narodenie prvého kráľovského dieťaťa jeho veličenstva kráľa Džigmu Khesara Namgjala Wangčhuga a jeho kráľovnej Džetsun Pema.

Bhutánska ústava hovorí, že najmenej 60% pôdy musí zostať stále zalesnená, a to za každých okolností. Toto vysádzanie stromčekov však nebolo inšpirované len ústavou Bhutánu. Samotný budhizmus hovorí, že strom je poskytovateľom a živiteľom akejkoľvek formy života. Symbolizuje dlhovekosť, zdravie, krásu a dokonca aj súcit.

Toto nie je prvýkrát, čo Bhután vo veľkom sadil stromčeky. V roku 2015 sa krajina zapísala do Guinnesovej knihy rekordov tým, že vysadila takmer 50-tisíc stromčekov za jednu jedinú hodinu. To je nesporným dôkazom toho, že malá krajina Bhután má neuveriteľné srdce a prírodu si skutočne dokáže vážiť.

bhutan
treehugger.com
bhutan1
treehugger.com
bhutan2
treehugger.com
bhutan3
treehugger.com
bhutan4
treehugger.com
0
Komentovať (0)