Niektoré väznice vyzerajú naozaj pekne – sú tam televízory, pekne zariadené izby, pingpongové stoly či výdatné porcie jedla. Avšak na svete existujú aj väznice,...

Niektoré väznice vyzerajú naozaj pekne – sú tam televízory, pekne zariadené izby, pingpongové stoly či výdatné porcie jedla. Avšak na svete existujú aj väznice, ktoré sú právom nazývané „peklo na Zemi“. Väčšina týchto väzníc sa nachádza v málo rozvinutých krajinách, kde nie je demokracia a súdne procesy sú tam maximálne nespravodlivé. Veď pozrite sa sami – prinášame Vám zoznam tým najhorších väzníc sveta, kde by ste nechceli stráviť ani minútu.

Camp 22, Severná Kórea

vaznice - camp22

Známy koncentračný tábor Horeyong existuje už od roku 1965. Je to veľký komplex, ktorého kapacita je päťdesiattisíc väzňov. Hovorí sa, že v tomto tábore väznili celé generácie rodín len preto, aby sa odstránili ich rodinné „korene“. Tento tábor sa zvykne nazývať aj táborom smrti. Dôvod? Jeho väzni sa museli podrobiť extrémnemu mučeniu a experimentovaniu na človeku. Títo väzni sa stali pokusnými králikmi pre mnohé biologické zbrane, ako sú antrax, testovanie bômb či iné neľudské násilnosti.

Väzenie Carandiru, Brazília

vaznice - carandiru

Rok 1922. Miesto Carandiru v Brazílii sa stáva miestom tragédie. Miestne nepokoje vyvolali masové popravy väzňov zo strany stráže. Väzenie je známe aj pre šialený počet mŕtvych. Vo svojej 46 ročnej histórii tu bolo zaznamenaných 1300 úmrtí. Väzenie bolo našťastie v roku 2002 zatvorené v dôsledku kampane o hrubom porušovaní ľudských práv.

Väzenie Tadmor Military, Sýria

vaznice - tadmor military

Toto väzenie bolo uznané za najviac utláčateľské väzenie sveta. Bolo navrhnuté tak, aby čo najviac dehumanizovalo jeho zajatcov. Ešte viac neslávnym sa stalo v júni v roku 1980. Prezident Hafiz al-Assad nariadil zabíjanie všetkých väzňov, ako odplatu za pokus o atentát. Tento masaker, ktorý trval dva týždne si vyžiadal až 2 400 životov.

Väzenie Bang Kwang, Thajsko

Guards stand holding weapons at Bangkwang Central Prison where suspected Russian arms smuggler Viktor Bout is being held in Nonthaburi Province

Ďalšia brutálna väznica má prezývku „Bangkok Hilton“. Mnoho tamojších väzňov sa v priebehu prvého mesiaca stráveného v tomto väzení zbláznilo. Toto najnásilnejšie thajské väzenie slúži aj pre zahraničných väzňov a väzňov odsúdených na smrť. Je všeobecne známe, že toto väzenie je preplnené, má nedostatok personálu a životné podmienky sú tam žalostné.

La Sabaneta, Venezuela

vaznice - la sabaneta

Toto je jedno z najbrutálnejších trestných zariadení v Južnej Amerike. Násilie je v tomto väzení na dennom poriadku. Väzni trpia nemilosťou chorôb, nedostatkom jedla a starostlivosti, slabou zdravotníckou službou a nedostatkom personálu. Okrem toho majú tamojší väzni „v móde“ zabíjať jeden druhého.

Príbehy
0
Komentovať (0)