Foto: dethleffs.de

Popredný nemecký výrobca karavanov, prívesov a mobilných domov, Dethleffs, definoval svoju budúcnosť.

Spoločnosť, ktorá stavia karavany na podvozkoch populárnych dodáviek ako Mercedes Sprinter či Fiat Ducato, vidí svoju budúcnosť veľmi zeleno. Práve preto ich dráhu definuje koncept známy ako Dethleffs e.home, ktorý funguje na čisto elektrický pohon. A nielen to, jeho obytná časť je „obalená“ v solárnych paneloch a tak je tento mobilný dom nielen bez emisii, no zároveň produkuje energiu veľmi nenáročným spôsobom.

Tento elektrifikovaný dom na štyroch kolesách sa však napriek slušnej výbave nemôže pochváliť slušným dojazdom. Na jedno nabitie totiž prejdete len 165 kilometrov. Tento problém však aspoň čiastočne riešia zmieňované solárne panely. Elektromotor Iveca Daily, na ktorého báze je karavan postavený, dosahuje výkon 80 kW.

Dethleffs
Dethleffs

V nesprávny čas na správnom mieste

Ako uvádza portál Auto.cz, solárne panely pokrývajú až 31 metrov štvorcových tohto vozidla a to je skutočne dôvod, prečo si tento e-fešák zaslúži našu pozornosť. Vďaka tomuto „detailu“ sa totiž dokáže karavan zásobovať energiou dosahujúcou až 3000 wattov. Aj napriek tomu, že čosi takéto je ideálom budúcnosti, na precestovanie Európy by vám bol tento karavan viac-menej zbytočný.

Dethleffs

Na starom kontinente máme totiž stále vo väčšine štátov núdzu o nabíjacie stanice. Síce sa stále bavíme len o koncepte, no ako trefne poukazuje portál Startitup.sk, vďaka solárnym panelom je dojazd prakticky nekonečný. Predsa len, využiť tieto panely nie je možné za každých okolností, a tak je aj dnes jazda takýmto karavanom stále pokúšaním šťastnej hviezdy.

auto.cz, inhabitat.com, startitup.sk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )