Foto screen: Youtube.com

Fenomén známy ako Gangnam style z roku 2012 je v ohrození. Zosadí ho Despacito z jeho trónu?

Leto je v očiach mnohých plné slnka, hudby a zábavy. Asi preto sa najznámejšie hudobné piesne stávajú hitmi počas leta. Viete si spomenúť, aký fenomén vládol svetom v roku 2012? Ak si myslíte, že to bol Gangnam style, máte pravdu.

Gangnam style si každý z nás pamätá. Ikonický tanec a prirodzený text piesne sa stal globálnym hitom. Lámal mnohé rekordy a najväčším z nich bolo prekonanie miliardovej hranice videní videa na stránke Youtube. Trvalo mu to necelých 6 mesiacov – od 15. júla do 12. decembra 2012. Druhým videom, ktoré malo k tejto hranici blízko, bola pesnička od mladého Justina Biebera s názvom Baby.

Ošiaľ tejto kórejskej pesničky trval solídny polrok a po prekročení miliardovej hranice po čase spomalil. Netrvalo mu to však dlho a v júni roku 2014, ako prvé video na svete, pokoril aj hranicu 2 miliárd videní. Dnes má Gangnam style 2 889 337 606 zhliadnutí a je v ohrození.

Prečo? Asi už každý z vás pozná tohtoročný hit leta s názvom Despacito. Tento nový globálny hit má na svedomí hudobný skladateľ z Portorika Luis Fonsi v spolupráci s Daddy Yankee. Kto by predpokladal, že kórejský hit zosadí z tróna latinský pop? Zatiaľ to nie je oficiálne, no je veľmi pravdepodobné, že táto pieseň Gangnam Style prekoná a možno sa stane prvým videom, ktoré dosiahne 3 miliardy pozretí. Oficiálne video piesne Despacito bolo na stránke Youtube publikované 12. 1. 2017 a ku dnešnému dňu (6.7.2017) má neuveriteľných 2 379 068 421 zhliadnutí. Za 6 mesiacov teda dosiahlo 2-krát viac videní ako Gangnam style.

Samotný úspech a nečakaný ošiaľ prekvapil aj jeho tvorcu Luisa Fonsiho, ktorý v rozhovore s billboard.com povedal: „Som za tento úspech veľmi vďačný a teší ma, že sa ľudia dokážu naviazať na túto pieseň.“ Taktiež dodal, že ho najviac šokovalo, ako je pieseň vnímaná po celom svete a hrá sa v krajinách, v ktorých nie je španielčina hlavným jazykom. Tvrdí, že v týchto krajinách je „hlad“ po latinskej hudbe a je pyšný, že sa Despacito dokázalo uchytiť.

Boj o prvé miesto kto prvý prekročí 3 miliardy videní teda pokračuje, no je isté, že to už dlho nepotrvá. Gangnam style je od tejto hranice vzdialený ešte 111 miliónov zhliadnutí a Despacito 621 miliónov zhliadnutí.

Pravdou je, že si musíme na väčšie čísla postupne zvykať. Pre porovnanie, len samotný Facebook mal v roku 2012 1 miliardu aktívnych užívateľov. Dnes, v roku 2017, sú to už 2 miliardy aktívnych užívateľov. Aký je váš názor na túto pieseň a na jej úspech a ktoré video bude prvé, ktoré dosiahne 3 miliardy zhliadnutí?

Na Youtube môžete nájsť aj iné kanály, napríklad také, kde sa aj niečo naučíte. Ak teda máte dosť letných hitov, pozrite si naše edukatívne videá.

Pozri aj: Takto vyzerajú herci z Game of Thrones v skutočnosti. Obľúbené postavy by ste na červenom koberci nespoznali

Najnovšie články