Foto: Facebook.com (Marika's Berg-und Naturerlebnisse)

Michaela Galambošová / / Série
Rakúske pohorie Ötscher má nechcenú dominantu, ktorá vzbudzuje záujem okolia.

Čo si predstavíte pod pojmom Alpy? Možno svieži horský vzduch, prekrásnu scenériu, skvelú lyžovačku či niekto aj mliečnu čokoládu. S najväčšou pravdepodobnosťou si však Alpy nebudete spájať so sochou stoporeného mužského údu. Avšak pohľad na netradičnú sochu od neznámeho majstra asi len tak ľahko nevytesníte z hlavy.

Všetci chceme po sebe niečo zanechať. Neznámy milovník umenia sa rozhodol zanechať po sebe stopu v podobe obrovského penisu, ktorý nájdeme na vrchole rakúskeho pohoria Ötscher. Asi chcel potešiť vysilených turistov, hoc nebral do úvahy, že erotika bude to posledné, na čo budú mať po poriadnej túre chuť.

Stal sa neoficiálnym maskotom Ötscheru

Posted by Marika's Berg-und Naturerlebnisse on Donnerstag, 2. November 2017

To je nádhera, však? Na nezvyčajnú atrakciu upozornila pred pár dňami na svojom Facebookovom profile turistka Marika’Berg-und Naturerlebnisse, pričom táto správa okamžite vzbudila rozruch. Metrový drevený úd sa tak stal neoficiálnym maskotom Ötscheru.

Posted by Marika's Berg-und Naturerlebnisse on Donnerstag, 2. November 2017

V tomto prípade si môžeme robiť srandu z cudzieho nešťastia. Veď čo by ste povedali na to, keby si zahraniční turisti spájali tatry práve s touto jednometrovou drevenou opachou? Na druhej strane, všetko zlé je na niečo dobré a možno by to do našich (už beztak preplnených hôr) prilákalo ďalších zvedavých turistov.

Ak náhodou budete mať cestu k naším rakúskym susedom, nezabudnite si dať poriadnu túru na Ötscher. Očividne ten výhľad stojí za to.

Pozri aj: Trollí penis v Nórsku podľahol vandalom. Dobrovoľná organizácia ale vytvorila zbierku pre jeho opätovné vztýčenie

maxim.com
0
Komentovať (0)