Michal Blaško / / Kultúra
Predstavujeme vám prvého hip-hop headlinera deviateho ročníka festivalu Uprising. Na Zlaté piesky sa po dlhých piatich rokoch v plnej sile vrátia obľúbení Looptroop Rockers. Ako...

Predstavujeme vám prvého hip-hop headlinera deviateho ročníka festivalu Uprising. Na Zlaté piesky sa po dlhých piatich rokoch v plnej sile vrátia obľúbení Looptroop Rockers. Ako jedna z mála európskych hip-hopových formácií sa presadili aj v Amerike a ich duchaplné a chytľavé piesne si spieva niekoľko generácií ich priaznivcov už takmer štvrť storočia.

Kultová legenda, na ktorej vyrastal nejeden fanúšik hip-hopu a reggae prinesie na Uprising show, kde sa stretnú ich najväčšie staré hity s novými a spoločne sa môžeme tešiť na skladby ako „Professional Dreamers“, „Magic“, „The Building“, „On Repeat“, „Fort Europa“, či „Long Arm Of The Law“.

[youtube vlIP_Rl9juk 720 410]

Na deviatom ročníku Uprisingu predstavia šikovní Švédi Promoe, Supreme, CosM.I.C aEmbee svoj v poradí siedmy album, ktorý dozdobuje mnoho ďalších EP a sólo projektov jednotlivých členov. S poslednou štúdiovkou Naked Swedes oslávia svoje 25-ročné pôsobenie v hudobnom priemysle. Okrem svojej charizmy a obrovskej energie prídu ukázať, prečo sa už toľké roky držia medzi najobľúbenejšími interpretmi vo svojom žánri, pričom stále ponúkajú novú a originálnu tvorbu. Na štvoricu má veľký dopad jamajská kultúra, ktorú do partie vnáša najmä najvýraznejší člen Promoe. S dlhými dredami na hlave aj na brade má k reggae blízko aj vo svojej sólovej tvorbe. Spevu, rapu a pôsobeniu v kapele sa venuje už od svojich 15-tich rokov. Po prvých nezávyslých releasoch začali hip-hopoví pionieri Európy vydávať nahrávky a kazety pod vlastným labelom David vs. Goliath imprit. Ich albumy ako Threesicksteez, The Struggle Continues, Fort Europa, Modern Day City Symphony či Good Things sa stali kultovými a zaslúžene katapultovali Looptroop Rockers na pozíciu kráľov európskej undergroundovej hudby. A dovolíme si tvrdiť, že sú nimi až dodnes.

uprising looptroop rockers

Uprising reggae festival patrí medzi najvyhľadávanejšie slovenské festivaly a top letné reggae akcie v strednej Európe. Na Zlatých pieskoch tento rok privíta 26. a 27. augusta fanúšikov a hudobníkov z takmer celej Európy.

Zatiaľ ohlásení interpreti: Alborosie, Nneka, Tarrus Rilley, DJ Kentaro, DJ Vadim, Ras Muhamad, Mungo´s Hi Fi a mnoho ďalších…

Vstupenky na festival sú momentálne v predpredaji za 40€ do 11. júna. Viac informácií o festivale na www.uprising.sk.Komentovať (0)