Na Uprising pribudla kultová hip hopová legenda, jeden z ďalších headlinerov festivalu

Advertisements

Predstavujeme vám prvého hip-hop headlinera deviateho ročníka festivalu Uprising. Na Zlaté piesky sa po dlhých piatich rokoch v plnej sile vrátia obľúbení Looptroop Rockers. Ako jedna z mála európskych hip-hopových formácií sa presadili aj v Amerike a ich duchaplné a chytľavé piesne si spieva niekoľko generácií ich priaznivcov už takmer štvrť storočia.

Kultová legenda, na ktorej vyrastal nejeden fanúšik hip-hopu a reggae prinesie na Uprising show, kde sa stretnú ich najväčšie staré hity s novými a spoločne sa môžeme tešiť na skladby ako „Professional Dreamers“, „Magic“, „The Building“, „On Repeat“, „Fort Europa“, či „Long Arm Of The Law“.

Na deviatom ročníku Uprisingu predstavia šikovní Švédi Promoe, Supreme, CosM.I.C aEmbee svoj v poradí siedmy album, ktorý dozdobuje mnoho ďalších EP a sólo projektov jednotlivých členov. S poslednou štúdiovkou Naked Swedes oslávia svoje 25-ročné pôsobenie v hudobnom priemysle. Okrem svojej charizmy a obrovskej energie prídu ukázať, prečo sa už toľké roky držia medzi najobľúbenejšími interpretmi vo svojom žánri, pričom stále ponúkajú novú a originálnu tvorbu. Na štvoricu má veľký dopad jamajská kultúra, ktorú do partie vnáša najmä najvýraznejší člen Promoe. S dlhými dredami na hlave aj na brade má k reggae blízko aj vo svojej sólovej tvorbe. Spevu, rapu a pôsobeniu v kapele sa venuje už od svojich 15-tich rokov. Po prvých nezávyslých releasoch začali hip-hopoví pionieri Európy vydávať nahrávky a kazety pod vlastným labelom David vs. Goliath imprit. Ich albumy ako Threesicksteez, The Struggle Continues, Fort Europa, Modern Day City Symphony či Good Things sa stali kultovými a zaslúžene katapultovali Looptroop Rockers na pozíciu kráľov európskej undergroundovej hudby. A dovolíme si tvrdiť, že sú nimi až dodnes.

uprising looptroop rockers

Uprising reggae festival patrí medzi najvyhľadávanejšie slovenské festivaly a top letné reggae akcie v strednej Európe. Na Zlatých pieskoch tento rok privíta 26. a 27. augusta fanúšikov a hudobníkov z takmer celej Európy.

Zatiaľ ohlásení interpreti: Alborosie, Nneka, Tarrus Rilley, DJ Kentaro, DJ Vadim, Ras Muhamad, Mungo´s Hi Fi a mnoho ďalších…

Vstupenky na festival sú momentálne v predpredaji za 40€ do 11. júna. Viac informácií o festivale na www.uprising.sk.Share on Facebook0
Zobraziť viac
Komentovať (0)

Advertisements