Foto: facebook.com/krajpotravin.sk

Matej Mensatoris / / News
Prvé dve predajne by mali byť otvorené už čoskoro.

Skupina Terno chystá vytvoriť novú sieť potravín s názvom Kraj. Zameranie je už dané aj názvom, zákazníkov chcú totiž priniesť viac regionálnych produktov, ktoré by mali byť kvalitnejšie, ako potraviny zo zahraničia. 

Ako uvádza portál etrend.sk Kraj bude klásť dôraz na to najlepšie z krajov Slovenska, ale aj z iných výnimočných regiónov. Ako príklad uvádza mäsiarstvo Bognár, Pivnicu Radošina či pekáreň Fertucha.

Už o niekoľko týždňov by sa mala otvoriť prvá predajňa a to v  bratislavskej Devínskej Novej Vsi. Nasledovať by mala predajňa v novej petržalskej tržnici. Obidve predajne budú disponovať plochou viac ako tisíc metrov štvorcových.

Vyššia kvalita, vyššie platy

Zákazníci sa začínajú viac pozerať na kvalitu, a tiež na to odkiaľ potraviny pochádzajú. Čoraz viac chcú mať v nákupných košíkoch regionálne potraviny a to aj za vyššiu cenu.

Nová sieť by mala poskytnúť asi stovku pracovných miest a zamestnancom sľubuje aj nadštandardné platy. Na bilboardoch uvádza plat až do výšky 1300 eur.

Pozri aj: Francúzsko je prvou krajinou, ktorá prikázala supermarketom, aby nepredané potraviny nevyhadzovali, ale darovali chudobným

etrend.sk, sme.sk
0
Komentovať (0)