Foto: Unsplash.com

Babie leto by malo vydržať minimálne do víkendu.

Na našom území sa oteplí a mnohí sa môžu tešiť na babie leto. Posledné septembrové dni budú nezvyčajne teplé a slnečné, informuje portál iMeteo.

Článok pokračuje pod videom ↓

„Za studeným frontom sa do našej oblasti rozširuje výbežok tlakovej výše od severu. Stred tejto tlakovej výše sa pomerne rýchlo presunie cez Poľsko nad východnú Európu, čím sa rýchlo dostaneme na jej zadnú stranu. Vďaka tomu začne do našej oblasti od juhu až juhozápadu prúdiť veľmi teplý vzduch od juhu, ktorý vráti teploty na letné hodnoty, ktoré v aktuálnom ročnom období nie sú bežné,“ píše portál.

„Pod pojmom babie leto rozumieme obdobie suchého, málo veterného a cez deň teplého počasia, ktoré sa v Európe vyskytuje v septembri a v októbri. Príčinou je častý výskyt rozsiahlej a z časového hľadiska stabilnej tlakovej výše nad Európou v tomto období,“ píše iMeteo vo svojej predpovedi.

Babie leto by malo vydržať minimálne do víkendu. „Nasledujúci týždeň prinesie na naše územie jasné až polooblačné počasie bez zrážok. Ráno treba počítať s výskytom hmiel alebo nízkej oblačnosti,“ dodáva portál.

„Pri slnečnom počasí budú teploty stúpať pomerne prudko nahor. Maximálne denné teploty by sa v nadchádzajúcich dňoch mali pohybovať v intervale od +22 do +28 °C, čo nie je na súčasnú ročnú dobu bežné,“ uzatvára.

Najnovšie články