Foto: instagram.com (lyooneytv)

Matej Mensatoris / / News
Sneh na Sahare je niečo, čo sa tam rozhodne nevyskytuje bežne.

Aj keď v tomto období sme u nás na sneh zvyknutí, nie všade vo svete je to tak. Je známe, že kým u nás je zima, tak na južnej pologuli majú momentálne leto. Sú však niektoré oblasti, kde sneh zavíta skutočne výnimočne. Takým miestom je aj známa púšť Sahara, kde vrstvu snehu vidia miestni zvyčajne iba v televízii. To však momentálne neplatí. Na Sahare sa momentálne totiž tešia z výdatnej snehovej pokrývky. 

Aj je to skutočne výnimočné. Až 41 centimetrov napadlo v nedeľu, keď oblasť zasiahla veľká snehová búrka. To je už po tretíkrát v priebehu 37 rokov, kedy sa v meste Aïn Séfra v Alžírsku objavil sneh.

 

Fotograf, ktorý celú scénu zaznamenal povedal: “ Boli sme prekvapení, keď sme sa prebudili a všade bol sneh. Počas celého dňa vydržal, topiť sa začal až večer okolo piatej hodiny“.

#Image du jour : De la #neige au #Sahara ! Crédits Photo : K.Bouchetata #Meteo #ComquiCom

Príspevok, ktorý zdieľa LyOOney TV (@lyooneytv),

Prvýkrát sa v tomto meste objavil sneh vo februári 1979. Podľa vyjadrení sneženie spôsobil studený vzduch, ktorý prúdil južne od Európy a tak zasiahol severnú časť Afriky.

 

Alžírske mesto Aïn Séfra sa nachádza vo výške vyše 1000 metrov nad morom a je obklopené pohorím Atlas. Napriek tomu je sneženie v tejto oblasti veľmi nezvyčajné.

Pozri aj: Nebeské divadlo, ktoré už vo svojom živote neuvidíte! Jedinečný modrý krvavý Supermesiac uvidíme už za pár dní

dailymail.co.uk
0
Komentovať (0)