jeffleejohnson.deviantart.com

Katarína / / Série
Ak máte radi hádanky a aj horory, tento článok je práve pre vás. Koľko strašidelných scén ste hneď identifikovali?

Na prvý pohľad nič výnimočné. Ak sa však pozorne zapozeráte, zistíte, že vecí, ktoré v zachytenej scéne nesedia, je mnoho. A sú poriadne desivé. Diabol je skrátka v detailoch.

Tvorcom fascinujúceho a zároveň desivého obrazu je Jeff Lee Johnson, ilustrátor na voľnej nohe z Minneapolisu, ktorý toto dielo vytvoril pre spoločnosť Fantasy Flight Games a ich hru „Vyšetrovatelia hororu Arkham: Príbehy dobrodružstiev a šialenstva“.

Ich požiadavka bola jasná, vytvoriť zdanlivo bežnú scénu, ktorá v sebe ale ukrýva množstvo hororových a desivých prvkov. Okamžite vedel, že je tým správnym človek, keďže už od detstva miloval obrázky  a scény so skrytým významom.

Aby sa inšpiroval, Jeff zobral svoju rodinu na obed do podobnej reštauračnej prevádzky, aká je na obraze, kde si vytvoril niekoľko záberov. Ešte v ten deň začal kresliť. Celý proces mu vraj trval iba tri dni. Skúste sa na prvý obrázok zapozerať a nájsť všetky detaily, ktoré sú viac než strašidelné.

Na prvý pohľad pôsobí scéna nevinne. Na scénu pred nami sa dívame z pohľadu ženy, ktorá si v pokoji popíja svoju šálku kávy a zapisuje niečo do notesa alebo denníka.

jeffleejohnson.deviantart.com

Ako prvé vám isto udrie do očí, že v šálke má žena okrem kávy aj lebku. Tu sa však celé hororová scéna len odkrýva.

jeffleejohnson.deviantart.com

Po jej ľavej strane sedí slepý muž, ktorý rád pri obede číta noviny a obeduje ľudské prsty a oči.

jeffleejohnson.deviantart.com

Za ním sa odohráva ďalšie strašidelná scéna. Ak sa pozorne pozriete, na dverách toalety nájdete krvavú ľudskú ruku. To ale stále nie je všetko.

jeffleejohnson.deviantart.com

Ak ste boli pozorní, všimli ste si, že za veselou čašníčkou je v tme ukrytá podivná príšera s chápadlami. Tie však má aj „mama“ neposlušného chlapca i ďalší návštevníci, ktorí sedia vzadu za barom.

jeffleejohnson.deviantart.com

Ani scéna, ktorá vyvoláva na prvý pohľad dojem pohody, nie je vôbec tak príjemná a nevinná. Usmievavá čašníčka síce krája koláč, no ten je plný krvi. Muž oproti nej obeduje pomocou akýchsi chápadiel, ktoré má na tvári.

jeffleejohnson.deviantart.com

Postrehli ste všetky desivé detaily?

Pozri aj: Vyzerajú normálne, no niečo tam nehrá. Iba tí najpozornejší postrehnú chyby na týchto desiatich obrázkoch

buzzfeed.com
0
Komentovať (0)