Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Ešte stále môžete daňové priznanie podať, potrebné je aj zaplatiť daň.

Daňové úrady po celom Slovensku budú mať posledný deň, ktorý zostáva na podanie daňového priznania, predĺžené úradné hodiny. Pri daňovom úrade v bratislavskej Petržalke bude k dispozícii v utorok 2. apríla aj mobilná kancelária. Daňové priznanie je potrebné podať a zároveň aj zaplatiť daň.

Daňové úrady po celom Slovensku budú k dispozícii všetkým klientom počas predĺžených úradných hodín 2. 4. od 6.00 h do 18.00 h,“ priblížil vedúci komunikačného oddelenia Finančnej správy (FS) Radoslav Kozák.

V utorok bude pri daňovom úrade v bratislavskej Petržalke k dispozícii aj mobilná kancelária. Daňové priznanie tu bude možné odovzdať priamo z auta, a to v čase od 8.00 h do 18.00 h. Predĺžené hodiny bude mať aj Centrum podpory pre dane (call centrum) FS.

„Finančná správa ročne prijme vyše 1,2 milióna daňových priznaní. Najväčší počet daňových priznaní odovzdávajú daňové subjekty štandardne k poslednému možnému termínu. Odporúčame však daňovníkom, aby si splnenie tejto povinnosti nenechávali na poslednú chvíľu,“ priblížil Kozák.

Pripomenul, že ak daňovník nestíha podať daňové priznanie, musí finančnej správe oznámiť predĺženie lehoty. „Zatiaľ tak urobilo 58 000 daňovníkov, pričom finančná správa eviduje nárast počtu oznámení v porovnaní s predchádzajúcim rokom o 19 %,“ vyčíslil.

Ak si povinnosť nesplníte, hrozia mastné pokuty

Štát vám môže za nesplnenie si daňových povinností uložiť mastnú pokutu, ktorá sa v extrémnych prípadoch môže vyšplhať až do výšky 32-tisíc eur, píše Finančná správa SR na svojom webe. Okrem týchto sankcií môže štát udeliť daňovníkom aj úroky z omeškania.

Oznámenie o predĺžení lehoty musí byť podané najneskôr do 2. apríla elektronicky, alebo na miestne príslušného daňového úradu osobne, alebo poštou, ak daňovník nie je povinný komunikovať s FS elektronicky. Oznámenie nestačí poslať mailom.

Foto: Finančná správa
Uložiť článok

Najnovšie články