Ilustračná fotografia: Unsplash

V holandskom Ruinerwordle vyšetrujú úrady kuriózny prípad.

Holandské úrady vyšetrujú prípad rodiny, ktorú našli žiť izolovanú od okolitého sveta na farme na východe krajiny. Rodina žila pravdepodobne deväť rokov v pivnici farmy pri obci Ruinerwolde, asi 130 kilometrov severovýchodne od Amsterdamu. Čakala tam údajne na “koniec sveta”.

Polícia ich objavila po tom, čo jeden z jej členov ušiel a požiadal o pomoc v miestnom bare. Rodina pozostávala podľa médií z 58-ročného otca a šiestich detí vo veku 18 až 25 rokov. Nie je jasné, čo sa stalo s matkou. Podľa polície si najstarší muž farmu prenajal, vzťah k deťom však podľa nej nie je jasný.


Majiteľ baru Chris Westerbeek opísal, ako si zanedbane a zmätene vyzerajúci muž v podniku objednal päť pív. “Dal som sa s ním do reči a prezradil mi, že ušiel a potrebuje pomoc. Potom sme zavolali políciu,” uviedol Westerbeek. “Povedal, že má bratov a sestry, ktorí žijú na farme. Povedal, že je najstarší a chce skoncovať so spôsobom života, aký vedú,” dodal.

Policajti zavítali na odľahlú farmu, ktorú čiastočne zakrývajú stromy, a prehľadali ju. Objavili tam za skriňou v obývačke ukryté schodisko, ktoré viedlo do pivnice, kde sa rodina nachádzala. Päťdesiatosemročného muža zatkli a momentálne ho vyšetrujú.


Mužom žijúcim na statku v severovýchodnom Holandsku, ktorý zrejme niekoľko rokov zadržiaval v pivnici skupinu mladých ľudí, je 58-ročný “Rakúšan Josef”. Príslušnú správu holandských médií potvrdil v utorok večer hovorca rakúskeho ministerstva zahraničných vecí Peter Guschelbauer, informovalo internetové vydanie rakúskeho denníka Kurier.

Obyvatelia priľahlej obce Ruinerwold sa vyjadrili pre spravodajskú stanicu RTV Drenthe, že uvedený muž bol známy ako “Rakúšan Josef” a vyznačoval sa značnou “ostrosťou”. Okolie statku údajne sledoval ďalekohľadom a posielal preč kohokoľvek, kto sa k nemu priblížil, citoval zo správy Kurier. Dedinčania tvrdia, že o prítomnosti ďalších osôb vôbec nevedeli.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )