Discovery Channel

Matej Mensatoris / / Film
Ako prežiť v extrémnych a náročných podmienkach?

Hovoria si prepperi, survivalisti, tí zo starej školy. Jednoducho trampovia či dobrodruhovia a nájdete ich zvyčajne rozlezených v stopovom množstve hlavne v nehostinných vysokohorských krajinách či na opustených ostrovoch. Zatiaľ čo málokto z nás sa vydá do neznámych končín bez auta, stanu alebo dokonca mobilného telefónu a to iba na jeden víkend, oni dlhodobú samotu v nedotknutej prírode doslova vyhľadávajú.

Kto je podobným spôsobom života fascinovaný, ale netrúfa to zažiť na vlastnej koži, má možnosť zažiť dobrodružstvo aspoň
sprostredkovane. Dnes už populárne reality show o prežití sa stali stabilným tv žánrom, kde sa praktické zálesácke rady dostávajú až do vašej obývačky.

Ed Stafford patrí zrovna k tým „bláznom“, ktorí všetko skúšajú na vlastnej nechránenej koži. Bývalý britský armádny dôstojník, bezpečnostný konzultant v Afganistane, vedúci expedícií do Južnej Ameriky a prvý človek, ktorý prešiel celé povodí Amazonky za neuveriteľných 860 dní sa zapísal sa tak do Guinessovej knihy rekordov.

Discovery Channel

Teraz prichádza s ďalším projektom, ktorý posúva jeho hranice. Za podpory týmu Discovery Channel bude ponechaný napospas  osudu.
„Prejsť znova nejakú rieku by bolo jednoduché. Mať jedlo so sebou by bolo príliš jednoduché. Mať so sebou ďalších ľudí či sprievodcov by bolo jednoduché. A tak sme to všetko odstránili,“ popisuje Ed vznik konceptu nové ultimátnej šou Ed Stafford: ponechaný svojmu osudu, a doplňuje: „Opýtal som sa sám seba: Keď ma vyhodia na opustenom ostrove bez noža, bez vybavenia alebo dokonca
oblečenia, budem schopný prežiť? Na to som nepoznal odpoveď.“

Discovery Channel

A tak je Ed opustený a stratený v šiestich rôznych extrémnych miestach naprieč kontinentami a má iba desať dní
na to, aby sa pomocou vlastných schopností dostal do civilizácie. A presne 10 dní trvá pohybujúcemu sa ľudskému organizmu bez  potravy, aby to zabalilo.

V šesťdielnej reality šou Ed Stafford: ponechaný svojmu osudu vezme skúsený survivalista divákov
postupne na Madagaskar, do Laosu, do bulharských Rodopov, do mongolského pohoria Altaj alebo do panamského národného parku Darién.

Premiéra prvého dielu bude odvysielaná v nedeľu 29. októbra 2017 od 21:00 na Discovery Channel.

Pozri aj: Nie každý to dokáže na 100%. Ak odpoviete na všetkých 10 otázok správne, dokážete prežiť sami v divočine 

TS
0
Komentovať (0)