Ilustračná foto, Maxipixel

Balíčky s čistým kokaínom sa objavujú na 500 km dlhom úseku francúzskeho pobrežia.

Na francúzske pobrežie Atlantického oceánu sa vyplavujú podivné balíčky. Zabalené v prehľadnej alebo čiernej fólii sa objavujú na plážach od mesta Landes pri španielskej hranici až po estuár rieky Loira neďaleko mesta Nantes. Vo všetkých je čistý kokaín.

Na plážach atlantického oceánu na francúzskom pobreží sa za posledné týždne vyplavilo už viac ako 760 kg kokaínu v celkovej hodnote približne 60 miliónov eur, informuje britský The Guardian. Droga má podľa bretónskej prokuratúry pochádzať pravdepodobne z Južnej Ameriky, píše v článku BBC.

Ako sa veľké množstvo čistého kokaínu dostalo na francúzske pláže zatiaľ zrejmé nie je, no špekuluje sa, že by drogová zásielka mohla pochádzať z lode potopenej v pobrežných vodách Atlantického oceánu. BBC pripomína, že vo Francúzsku hrozí za pašovanie tvrdých drog páchateľom až 10 ročné väzenie.

Podľa francúzskej polície sa mali na plážach objaviť aj balíčky iných drog ako kokaín. Úrady upozorňujú občanov, aby sa prípadne nájdených podozrivých balíčkov nedotýkali a okamžite kontaktovali políciu. Keďže sa jedná o čistú drogu, riziko predávkovania je podľa polície pri jej užití mimoriadne vysoké.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )