Michalka Kertiova / / Zaujímavosti
Poznáte to. Boli sme ešte malí a naivní, takže nás rodičia mohli kŕmiť rôznymi „nevinnými“ klamstvami. Vymýšľali si všelijaké verzie o tom, ako veci fungujú,...

Poznáte to. Boli sme ešte malí a naivní, takže nás rodičia mohli kŕmiť rôznymi „nevinnými“ klamstvami. Vymýšľali si všelijaké verzie o tom, ako veci fungujú, vznikajú, či sa dejú. Ponúkame vám pár takých, ktoré nám ostali v pamäti. Určite však niektoré spomenuté nebudú, pretože ani fantázii rodičov sa medze nekladú.

400_F_2063112_3dfK8dnx9go1hJrfiJUal4O34Ogzen

Vedeli ste, že ježko vôbec neje jablká a hrušky, ako nás to naučili rozprávky? Je totiž mäsožravec- konkrétne hmyzožravec.

forever-hungry-text-tumblr-Favim.com-595142

Na túto rozprávku si už asi nespomenie každý. Toto je Pepek námorník. Tie úžasné svaly má, pretože je veľa špenátu. Možno vám to príde úplne šialené, ale bola to výborná pomôcka pre rodičov, ako prinútiť svoje  deti jesť túto čudnú, zelenú, mazľavú potravinu. Fakt to fungovalo.

bocian_dieta_animacka_2

“ A mami, ako som prišiel na svet?“

PicMonkey Collage m

V našej domácnosti sa, žiaľ, tento mýtus nepodporoval, ale rozhodne stojí za to. Ak vám vypadol zúbok a dali ste si ho pod vankúš, v noci prišla Zúbková víla a nechala vám tam dáky ten peniažtek. Vy ste sa ráno zobudili a…: „Mami, mami, pozri! Bola tu! Bola! “ A mamča sa len potmehúdsky usmiala.

b44567b0f1f18d8122a6b7afa7b14f368582dd49

Aj vy ste sa hrali na meteorológov s kamoškami- lienkami? Aj napriek tomu, že to možno už dnes vnímame ako také „detské hry“, vedci úplne nevylučujú fakt, že lienky skutočne vedia vycítiť, aké bude počasie.

PicMonkey Collage

Moja mama mi hovorievala: „Ak budeš prehĺtať žuvačky, narastie ti v bruchu žuvačkovník!“ Aj vám doma vraveli podobné nezmysly?

1920x1080

No a na záver, samozrejme, čerešnička…tak snáď sme práve nikomu nezruinovali život informáciou, že nie je skutočný. ..

Tak veľa zdaru pri vašich deťoch, priatelia! Môžte sa inšpirovať.Komentovať (0)