Foto: Funny and Crazy World (Facebook)

Lukáš Mužla / / Zviera
Ľudská krutosť niekedy nepozná hraníc. Tak je to aj nasledujúcom videu, ktoré pochádza z Indie.

Aj človek je len zviera, súčasť živočíšnej ríše, ktorá mala na tejto planéte vhodné podmienky pre svoj vznik. Človek však zo živočíšnej ríše v mnohom vytŕča. Napríklad aj svojou dominanciou, ktorú potrebuje neustále ukazovať. Tak je to aj prípade udalosti, ktorú sa vám chystáme opísať. Najinteligentnejší tvor planéty Zem v nej znovu raz ukázal svoju nekonečnú hlúposť.

Poburujúca udalosť sa nedávno odohrala v Indii. Na fotografiách a videozázname možno vidieť troch mužov, ktorí brutálnym spôsobom bijú mladého slona indického. Ich brutalita vyústi až do takých rozmerov, že zvieraťu zlomia jednu zo zadných nôh. Tu však incident zďaleka nekončí a muži v týraní zvieraťa pokračujú. To všetko len preto, aby ukázali, kto je vo vzájomnom vzťahu vlastne pánom.

Dovoľte, aby sme vám celú situáciu opísali. Títo traja muži sú zamestnaní v oblasti cestovného ruchu. Slon totiž nie je iba symbolom Indie, ale aj prostriedkom, ako z turistov vyžmýkať nejaké tie peniaze naviac. Mladý slon je na záberoch priviazaný k stromu a od útočníkov teda utiecť nemôže. Je to samec, ktorý práve vo svojom biologickom rytme prežíva obdobie párenia. Jeho hladina testosterónu je oveľa vyššia ako normálne, má teda vyššie sebavedomie, je aktívnejší a môže byť aj agresívnejší, keďže zvierací inštinkt mu hovorí, aby čo najrýchlejšie odovzdal svoju genetickú informáciu ďalej. Zviera tento inštinkt ovládať nevie. Z pohľadu majiteľov slona však celá situácia znamená jedno. Treba mu ukázať, kto tu je vlastne pán.

BEATEN AND HUMILIATED

BEATEN AND HUMILIATED… ALL FOR HOLIDAYMAKERS: ELEPHANT CALF HAS ITS LEG BROKEN AS WORKERS TAME IT FOR USE IN INDIA’S TOURIST TRADE ! Shocking footage has emerged of an elephant being savagely beaten by its Indian captors who work in the tourism trade. The docile mammal can be seen with one of its front legs tied to a tree as three men take it in turns to beat it with canes, breaking one of its hind legs. Gareth Davies reported the story for Mailonline (link given below at last)Having taken a pounding, the elephant collapses to the ground, but it does not deter its tormentors who continue to lash the animal until their weapons snap. The beating is a regular occurrence in India, with elephant keepers caning animals coming out of the mating season to remind them who is in charge. Animal charity Save The Asian Elephant's (STAE) CEO Duncan McNair told MailOnline: 'This horrific brutality filmed in India by an undercover supporter of STAE is another variation of torture called ketti azhikkal, intended to remind the elephant after coming out of musth – period surrounding mating where testosterone gets very high – of its human domination. 'The elephant was beaten so badly it's leg was broken, as were all the sticks used in the beating.'The whole of humanity is shamed by this depravity to an innocent creature and a highly endangered species. 'It does all it can to obey yet the beating continues.'The video was shared online which prompted some people to come forward to defend the brutal beating. Animal cruelty sympathisers said it was needed to 'control' the animals who were kept to perform shows for tourists. But Mr McNair urged visitors to shun the industry in order to protect the elephants. He said: 'The response to STAE is overwhelming and unanimous in its outrage. 'All expect our government to act now, to tell Indias PM Narendra Modi to act, but also that we must require the UK travel industry to stop sending any tourists to unethical Asian elephant holidays where their wild nature is "broken" such that they will submit to unnatural tourist activities like riding, painting, football, tightrope walking and other close contact.' Video & Info Source: http://www.dailymail.co.uk/news/article-5143011/Elephant-leg-BROKEN-workers-tame-India.htmlDisclaimer: We do not own and do not claim to own all the images and video appearing on the post of our COPAL Facebook page. The images/ videos belong to their respective owners, who may have copyright over them. The images/ videos are taken from various different sources to aware and educate people around the world.LIKE & SHARE "COPAL": www.facebook.com/copal.org/REVIEW COPAL: https://www.facebook.com/copal.org/reviews/

Posted by COPAL कोपल on Montag, 4. Dezember 2017

A práve preto muži slona brutálne zbijú. Zviera treba upokojiť, dostať pod kontrolu a ukázať mu, že už nie je žijúcim tvorom ale ľudskou atrakciou. Podobné útoky sú v Indii úplne bežné a nazývajú sa ketti azhikkal. Ľudia sa tu pravidelne snažia ovládnuť biologické zákony hrubou silou.

Celý incident takmer okamžite vzbudil vlnu odporu nielen v Indii, ale v celom svete. Udalosť ostro odsúdila charitatívna organizácia Save The Asian Elephants aj Humane Society International in India. Riaditeľka druhej spomínanej organizácii, Nuggehalli Jayasimha, hovorí, že „zábavný priemysel“ so slonmi je maximálne neetický a v Indii tak rozšírený, že sa stal prakticky nekontrolovateľným. Svetu radí, aby pri návšteve Indie ignorovali a nenavštevovali miesta, kde sa slony využívajú ako atrakcia. To je najjednoduchšia a najúčinnejšia cesta, ako zneužívaniu a týraniu slona indického, ohrozeného druhu, zabrániť.

Pozri aj: Obsahuje patogény, črevné červy aj vírusy. Znepokojujúce video potápača zachytáva potrubie, ktoré vypúšťa do oceánu oblaky krvi

dailymail.co.uk
0
Komentovať (0)