Foto: vk.com

Michaela / / Zviera
Čoho je schopná bytosť menom človek? Dokáže milovať, skladať básne, ktoré sa dotýkajú duše. No dokáže prejaviť aj extrémny sadizmus, taký, ktorého nie je schopné žiadne zviera na svete.

V živočíšnej ríši všetko funguje dokonale. Zvieratá sa navzájom zabíjajú, no nikdy neubližujú iným z potešenia či z pasie. Svoju korisť v drvivej väčšine prípadov zabijú rýchlo, a pokiaľ možno bezbolestne. Prečo teda človek, pán tvorstva, dokáže spôsobiť nepredstaviteľnú bolesť zvieraťu, ktoré je absolútne bezbranné?

Väčšina psíčkarov nám dá za pravdu, že vzťah človeka a psa dokáže byť veľmi silný, jedinečný, niekedy dokonca nepochopiteľný pre okolie. Za tie roky, čo máte pri sebe zvieracieho kamaráta, medzi vami vznikne jedinečné puto. Viete si teda predstaviť, že by ste svojho psa poliali vodou a vystavili ho extrémnemu mrazu? Práve tento prípad sa odohral v Rusku, konkrétne v najchladnejšom meste Ruska, Jakutsk. Správanie majiteľa je také nepochopiteľné, že váš mozog jednoducho nedokáže nájsť správne slová na to, aby vyjadril krutosť tohto skutku.

Zábava vyzerá predsa len inak

Samotní  veterinári fenky boli šokovaní, keď zbadali psa, ktorý pripomínal kus ľadu. Fenka, ktorú majiteľ polial vodou a vyhnal von, kde teplota dosahovala – 32 stupňov Celzia, ešte žila. Záchranári vravia, že nikdy nezabudnú na tie smutné oči, ktoré boli večnou, nemou výčitkou týraného zvieraťa. Fenku v agónii, ktorá pripomínala kus ľadu, doniesol do veterinárnej kliniky jeden dobrovoľník.Fenku sa bohužiaľ nepodarilo zachrániť. Napriek tomu, že žila a musela tak prežívať celé to utrpenie, veterinári sa rozhodli, že ju utratia. Urobili to z milosrdenstva, pretože videli, že úbohému utýranému zvieraťu už nedokážu inak pomôcť. Dúfame a pevne veríme, že správanie majiteľa neostane nepotrestané. V Rusku aktivisti rozbehli petíciu, ktorá volá po spravodlivosti. Nechcú, aby konanie sadistického majiteľa ostalo bez následkov. „Dnes vyhodil do mrazu mokrého psa. Zajtra to môžu byť jeho deti,“ vyjadril sa jeden aktivista, ktorého najviac zaráža to, že nemenovaný majiteľ pôsobí ako šťastný otec detí, ktorý má usporiadanú rodinu.

Doteraz petíciu proti majiteľovi podpísalo viac ako 10-tisíc Rusov, pričom tento počet sa neustále zväčšuje. Ak vám nie je ľahostajná spravodlivosť, petíciu môžete podpísať aj vy. V každom prípade, i keď to nenavráti život týranému psíkovi, takéto zlo by nemalo ostať nepotrestané.

Upozorňujeme, že video nie je vhodné pre citlivé povahy:

Pozri aj: Tak toto im nevyšlo. Traja lovci v Amerike postrelili samých seba a to hneď v prvý deň loveckej sezóny

dailymail.co.uk
Komentovať (0)