Muži našli "ihlu v kope sena".

Dvojici turistov sa podarilo pomocou detektoru kovov objaviť na vyše 1200-metrovom zasneženom kopci v americkom štáte New Hampshire svadobný prsteň istého muža, ktorý ich po strate obrúčky požiadal o pomoc. S odvolaním sa na správy miestnych médií o tom v stredu informovala agentúra AP.

Bill Giguere žijúci v americkom štáte Massachusetts stratil nedávno, počas túry na hore Mount Hancock v štáte New Hampshire, svoj zlatý svadobný prsteň, ktorý nosil na prste uplynulé tri roky. So žiadosťou o pomoc pri jeho hľadaní sa následne obrátil na turistický spolok, informovala miestna televízna stanica WMUR-TV.

Na jeho žiadosť zareagoval turista Tom Gately, ktorý však vyjadril pochybnosti, či sa mu na približne 16-kilometrovej túre prsteň podarí nájsť. Na pomoc si prizval ďalšieho turistu Brendana Cheevera, pričom na túru vyrazili aj s detektorom kovov. Giguere im vopred ešte povedal, že prsteň s najväčšou pravdepodobnosťou stratil na mieste, kde si prezliekal rukavice.

“Zapípalo to a on povedal niečo ako: Myslím, že som to našiel… začal sa hrabať v snehu. A tam to bolo!” opísal pátranie Cheever.

 

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )