Boredpanda.com

Michaela / / LifeHacking
Na začiatku je myšlienka, ktorá sa pretaví do tvorivosti. Ak sa spojí aj s možnosťou recyklovať, výsledok sa jednoducho musí podariť!

2530 pivových vrchnáčikov, 5-ročná zbierka a jeden skvelý nápad. Chris možno svojim dielom inšpiruje nejedného pivára, ktorý netuší, čo s načatým večerom. Vrchnáky z pivových fliaš sa len tak potulujú po dome a bola by ich škoda nevyužiť.

Šikovný tatino dvoch ratolestí je milovníkom piva. Možno práve preto sa rozhodol vylepšiť barový pult v kuchyni vskutku nekonvenčným spôsobom. Spolu so svojou rodinkou sa mu podarilo počas piatich rokov zozbierať 2 530 vrchnáčikov z pivových fliaš. Okrem domácich výrobcov piva nepohrdol ani tými s dovozu.

„V pôvodnom koncepte som chcel vytvoriť obraz z pivových vrchnákov,“ hovorí muž. „Potom som sa rozhodol pre oveľa jednoduchšiu možnosť. Farby postupne prechádzajú jedna do druhej.“ Svoj projekt pomenoval ROYGBIV (postupnosť farieb, ktoré tvoria dúhu: červená (Red), oranžová (Orange), žltá (Yellow), zelená (Green), modrá (Blue), indigová (Indigo) a fialová (Violet).

Stálo ho to niekoľko pokusov a omylov, kým sa mu podarilo navrhnúť predlohu. Podľa jeho slov to nebolo také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdalo. Uvažoval o rozmiestnení a farebnej postupnosti vrchnákov. Nakoniec sa ako tajná prísada ukázalo pivo New Holland’s Dragon’s Milk, ktoré mu pomohlo pohnúť sa ďalej. Svoju mozaiku pokryl piatimi vrstvami epoxidovej živice a konečne! Zrodil sa originálny kúsok nábytku.

Muž povýšil kuchynský pult na dizajnérsky kúsok

imgur.com

Spolu s rodinou a známymi počas piatich rokov zozbierali 2 530 vrchnákov

imgur.com

Najprv vytriedili vrchnáčiky podľa farieb dúhy (ROYGBIV)

imgur.com

Základ tvoria dva kusy kvalitnej preglejky. Koľajnice sú z topoľového dreva

imgur.com

Preglejky premaľoval niekoľkými plechovkami čiernej farby. Povrchová úprava nemusí byť perfektná, pretože bude prekrytá živicou

imgur.com

Musí to byť však takmer dokonalé, aby živica mohla byť nanesená rovnomerne 🙂

imgur.com

Omnoho jednoduchšie, ako poskladať mozaiku, bolo vytvoriť dúhový efekt

imgur.com

Živicou vyplnil všetky medzipriestory

imgur.com

Vrchnáky zalial niekoľkými tenkými vrstvami epoxidovej živice

imgur.com

5 rokov trvalo, kým zozbieral všetky potrebné vrchnáky

imgur.com

Viete si predstaviť mať niečo také v kuchyni?

imgur.com

Skúšať nové veci sa jednoznačne oplatí. Niekedy vám skvelý nápad môže zísť na um aj pri popíjaní chladeného piva. Mimochodom, nezahadzujte vrchnáky. Možno sa vám niekedy zídu!

Pozri aj: Tento muž strávil 3 roky tým, že žiadal svoju priateľku o ruku prostredníctvom listov. Nikdy si to nevšimla, až kým si ich nedala dohromady

interez.sk (Michaela), boredpanda.com
0
Komentovať (0)