mentalfloss.com

Island je magické miesto, takmer až rozprávkové. Najmä ak narazíte na malebné dedinky pri pobreží. Mohlo by sa zdať, že s doručovaním pošty to bude trochu zložitejšie, no opak je pravdou.

Ak nepoznáte presnú adresu, no chcete, aby bol list doručený, stačí nakresliť mapku. Presne to urobil aj turista, ktorý nevedel presnú adresu. Vedel len, že sa jedná o „konskú farmu s islandskou alebo dánskou dvojicou, tromi deťmi a množstvom oviec“. A čuduj sa svete, poštár v Búðardalure na základe mapky a popisu zásielku naozaj doručil.

listsmapou1
photoshelter.com

Na vonkajšej strane obálky boli teda zahrnuté základné údaje ako názov mesta, popis, nakreslená mapka a informácia, že žena pracuje v miestnom obchode. Na obálke nechýbala ani miestna vodná plocha, cesta a islandské „Takk fyrir,“ čo v preklade znamená ďakujem.

listsmapou2
imgur.com

List odišiel z hlavného mesta Reykjavík a vďaka milým a dobrosrdečným pracovníkom pošty nakoniec skončil na farme Hólar, ktorá je zároveň aj takou malou detskou zoo. Musí to byť naozaj čarovné a krásne miesto, keď takýto list od návštevníkov nakoniec naozaj dorazil.

interez.sk (Lucia M.), mentalfloss.com

 

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy