Adventure Hunters

Zdá sa, že rozprávkové domčeky neexistovali len v rozprávkach, ktoré nám čítavali naše mamy. Jeden taký sa nachádza v Švancarovej doline v katastri obce Jablonka.

Verili by ste, že existuje človek, ktorý z obyčajnej stodoly vytvoril neobyčajný, priam nádherný rozprávkový domček? Ak ste si mysleli, že už ste na Slovensku videli všetko, budete prekvapení. Stále tu žijú ľudia, ktorí sú tvoriví a kreatívni a naše Slovensko zveľaďujú rôznym spôsobom. Presne takto to urobil aj pán Viliam Wachmuth, rodák z Trnavy, ktorý je autorom obdivuhodnej stavby.

Zo stodoly k rozprávkovému domu

Kedysi na mieste domčeka stála stodola, ktorá bola v zlom stave. S bohatou fantáziou a šikovnými rukami tu však vznikol tento nádherný rozprávkový domček. Poctivá práca a hlavne množstvo času prinieslo Viliamovi odmenu. Dnes sa už o jeho domčeku nehovorí len na Slovensku. Stal sa obľúbeným lákadlom aj pre turistov zo zahraničia. Tento unikát je zaujímavý aj tým, že na jeho výrobu používal autor myšlienky netradičný nástroj – polievkovú lyžicu. Ňou sa najlepšie nanášala malta na korene stromov, ktoré zdobia celý interiér.

Netradičný interiér

V domčeku nájdete naozaj mnoho skvostov, napríklad parohy, ale aj lebky zvierat. Nachádzajú sa v ňom napríklad aj schody do podkrovia, ktoré svojím vzhľadom skôr pripomínajú schody až do neba. Vo vnútri je aj kreslo na prezúvanie sa, botník a skriňa ako v každom poriadnom dome.  Je vyrobený z kameňa. Tento rozprávkový domček predsa nie je len tak obyčajný! Už pri vstupe zistíte, že každý detail, každý kúsok má svoje opodstatnenie a význam. Rozprávkový domček je prístupný aj pre verejnosť v čase otváracích hodín za poplatok. Ak chcete prekvapiť svoje deti a urobiť im rozprávkový výlet, jednoducho ich zoberte do myjavských kopaníc.

Teraz sa už s nami a s chalani z Adventure Hunters pozrite na reportáž, ktorá vám ukáže krásy interiéru a rozhovor s tvorcom tohto rozprávkového domčeku.

[youtube UxfHYnf9ZVc 720 410]

interez.sk, Adventure Hunters
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )