Muž na Myjave prerobil stodolu na rozprávkový domček. To, čo vzniklo za vyše 20 rokov aj pomocou obyčajnej lyžičky, vám vyrazí dych

Adventure Hunters
Zdá sa, že rozprávkové domčeky neexistovali len v rozprávkach, ktoré nám čítavali naše mamy. Jeden taký sa nachádza v Švancarovej doline v katastri obce Jablonka.

Verili by ste, že existuje človek, ktorý z obyčajnej stodoly vytvoril neobyčajný, priam nádherný rozprávkový domček? Ak ste si mysleli, že už ste na Slovensku videli všetko, budete prekvapení. Stále tu žijú ľudia, ktorí sú tvoriví a kreatívni a naše Slovensko zveľaďujú rôznym spôsobom. Presne takto to urobil aj pán Viliam Wachmuth, rodák z Trnavy, ktorý je autorom obdivuhodnej stavby.

Zo stodoly k rozprávkovému domu

Kedysi na mieste domčeka stála stodola, ktorá bola v zlom stave. S bohatou fantáziou a šikovnými rukami tu však vznikol tento nádherný rozprávkový domček. Poctivá práca a hlavne množstvo času prinieslo Viliamovi odmenu. Dnes sa už o jeho domčeku nehovorí len na Slovensku. Stal sa obľúbeným lákadlom aj pre turistov zo zahraničia. Tento unikát je zaujímavý aj tým, že na jeho výrobu používal autor myšlienky netradičný nástroj – polievkovú lyžicu. Ňou sa najlepšie nanášala malta na korene stromov, ktoré zdobia celý interiér.

Netradičný interiér

V domčeku nájdete naozaj mnoho skvostov, napríklad parohy, ale aj lebky zvierat. Nachádzajú sa v ňom napríklad aj schody do podkrovia, ktoré svojím vzhľadom skôr pripomínajú schody až do neba. Vo vnútri je aj kreslo na prezúvanie sa, botník a skriňa ako v každom poriadnom dome.  Je vyrobený z kameňa. Tento rozprávkový domček predsa nie je len tak obyčajný! Už pri vstupe zistíte, že každý detail, každý kúsok má svoje opodstatnenie a význam. Rozprávkový domček je prístupný aj pre verejnosť v čase otváracích hodín za poplatok. Ak chcete prekvapiť svoje deti a urobiť im rozprávkový výlet, jednoducho ich zoberte do myjavských kopaníc.

Teraz sa už s nami a s chalani z Adventure Hunters pozrite na reportáž, ktorá vám ukáže krásy interiéru a rozhovor s tvorcom tohto rozprávkového domčeku.

interez.sk, Adventure HuntersShare on Facebook0
Zobraziť viac
Komentovať (0)