Martin Majdák / / Série
Na stránke eBay sa dá kúpiť všetko. Od starých gramofónových platní až po tank. 55 ročný Nick Mead si so svojím kamarátom Todom kúpili tank, ktorý plánovali opraviť.

Nebol to však prvý tank, ktorý si kúpil. Nick vlastní biznis s názvom Tank-a-lot, ktorý ponúka turistom možnosť zajazdiť si na tankoch a iných vojenských vozidlách. 

Ako obyčajne si obhliadku tanku nahrával na kameru, aby záznam mohol ukázať tímu pyrotechnikov, ak by v tanku našiel muníciu. V tanku našiel muníciu do guľometov, čo bol celkom bežný objav. Keď sa ale pozrel do nádrže tanku, našiel tam niečo, čo nečakal.

V starej palivovej nádrži našiel nadšenec päť zlatých tehál. Každá z tehál vážila viac ako päť kíl, takže dokopy mohli mať cenu okolo dvoch miliónov libier (viac ako 2,3 miliónov eur). Predpokladajú, že zlato bolo ukradnuté irackými vojakmi počas Gulfskej vojny a následne schované v nádrži.

News Syndication
News Syndication

„Nevedeli sme, čo máme robiť,“ priznáva Nick pre denník The Sun„Nemôžete len tak doniesť päť zlatých tehál do záložne bez toho, aby ste nespôsobili rozruch, tak sme zavolali políciu,“ dodáva. Polícia zlaté tehly zabavila a vystavila mu doklad. Nick momentálne netuší, či zlaté tehly ešte niekedy uvidí alebo sa dočká kompenzácie. „Aj keby som nedostal nič z toho zlata naspäť, nevadí. Chcel som tank a ten mi zostal,“ uviedol vojenský nadšenec.

Pozri aj: 36 krátkych faktov, ktoré na prvý pohľad pôsobia ako absolútne klamstvo, no v skutočnosti sú naozaj pravdivé

interez.sk (Martin Majdák) ladbible.com  
0
Komentovať (0)