foto: Unsplash (ilustračné)

Zúfalé situácie vedú k zúfalým skutkom.

Mnoho ľudí prišlo v súčasnej situácii o príjem a hľadajú rôzne spôsoby, ako sa uživiť. Kríza je rajom aj pre podvodníkov, ktorí sa ľudí snažia rôznym spôsobom oklamať a vylákať od nich peniaze. Tento muž sa však vynašiel celkom iným spôsobom. Tvrdil, že sa vyliečil z koronavírusu a svoje telesné tekutiny predával prostredníctvom dark webu.

Ľudia sú kvôli peniazom neraz ochotní urobiť čokoľvek. Pandémia koronavírusu doháňa mnohých na pokraj zúfalstva a v snahe zarobiť si, sa neváhajú uchýliť k podvodom. Ako však informuje portál Science Times, muž, ktorý o sebe tvrdí, že sa vyliečil z koronavírusu, sa vynašiel celkom iným spôsobom. Svoje telesné tekutiny predáva prostredníctvom dark webu.

Foto: unsplash

Údajne vyliečený muž predáva sliny a krvnú plazmu

Zrejme za to môže teória, ktorá tvrdila, že krvná plazma pacientov vyliečených z koronavírusu môže poslúžiť ako účinný liek pre ďalších ľudí nakazených týmto vírusom. Niektorí dokonca tvrdia, že telesné tekutiny môžu poslúžiť ako vakcína. Podvodníci predávajúci sliny a krvnú plazmu ilegálnymi spôsobmi sa pritom bránia, že len potrebujú uživiť svoje rodiny.

O mužovi, ktorý bol údajne nakazený koronavírusom, vyliečil sa a teraz prostredníctvom obchodu na dark webe známom ako Own Show predáva svoje telesné tekutiny už od 1 000 dolárov, informoval aj portál iTechPost. Ten informuje, že podvodníci cielene využívajú strach ľudí, ktorí sú kvôli lieku či vakcíne ochotní urobiť čokoľvek a okrem iného predávajú aj falošné testy na koronavírus či teplomery.

Science Times
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )