Bývalého pracovníka bezpečnostnej služby z britského prímorského mesta Brighton, ktorý na smrť ubodal deväť mačiek, odsúdili v piatok v súvislosti s týmto činom na päť rokov a tri mesiace odňatia slobody, informovala agentúra AP.
Steve Bouquet bol usvedčený z napadnutia 16 mačiek medzi rokmi 2018 až 2019. Deväť mačiek jeho útok neprežilo.
Pojednávania na súde sa v piatok zúčastnili aj viacerí majitelia napadnutých zvierat. Tým sa v zmienených rokoch často stávalo, že nachádzali svoje domáce zvieratá zakrvavené na prahu svojich dverí. Podľa prokurátorky Jayne Cioffiovej “nikto nedokáže pochopiť, čo muža viedlo” k takýmto skutkom.
„Tento prípad je tragický pre všetkých majiteľov (mačiek), ktorých sa dotkol. Steve Bouquet nie len, že vystavil každé zviera hroznému utrpeniu, ale spôsobil tiež ozajstnú traumu ich majiteľom, z ktorých mnohí našli svoje milované domáce zvieratá krvácajúce a ranené,” uviedla Cioffiová.
Usvedčila ho bezpečnostná kamera

Bouquet odmieta, že by bol do útoku na mačky zapletený. Zachytila ho však bezpečnostná kamera jedného z majiteľov napadnutých zvierat. Okrem toho prokuratúra uviedla, že u neho našla nôž, na ktorom sa podľa rozboru DNA nachádzala mačacia krv. V telefóne mal tiež uloženú fotografiu mŕtvej mačky.
Súd Bouqueta uznal za vinného z toho, že na verejnosti nosil nôž, ako aj zo 16 prípadov ublíženia domácim zvieratám patriacim inými ľuďom. Ide o trestný čin, za ktorý hrozia páchateľov vyššie väzenské tresty než za týranie zvierat.
Boli sme na kúpalisku za 12 €: Plavecký bazén zatarasili ležadlom, nafukovacia atrakcia ležala v tráve
Lieky si v nočnej hodine v lekárni nekúpite: Video Kobielskeho nahnevalo Slovákov, BSK aj Dr. Max reagujú
Odborník na maloobchod: Vlna prepúšťania a zatvárania obchodov porastie, Slovensko zaplavujú diskonty
James žije na Slovensku už 27 rokov: Zabíjačka je moja obľúbená tradícia, ceny začínajú byť nepríjemné
Rastislav Káčer v 1 na 1: Ficovi ľudia sú prisatí na štátnom cecku. K Slovensku sa správajú ako k vojnovej koristi














Nahlásiť chybu v článku