Foto: Profimedia

Korenené mandle obsahujú nebezpečnú kyselinu.

Minulý piatok sme vás informovali o sezamovej paste so salmonelou. O týždeň neskôr sťahuje sieť drogérií dm ďalší nebezpečný produkt, ktorý môže ohroziť zdravie Slovákov, informuje obchod na svojej webstránke.

Spomínaný produkt si zrejme stihli kúpiť tisícky ľudí. Ide o dmBio korenené mandle v japonskej tamari omáčke, predávané v 50 gramových baleniach, s minimálnou trvanlivosťou do 1. decembra 2023, respektíve do 15. decembra 2023.

Chybné mandle

„Nie je možné vylúčiť, že v uvedenom výrobku sa môže vyskytovať zvýšené množstvo horkých mandlí. Pri konzumácii horkých mandlí sa počas trávenia uvoľňuje kyselina kyanovodíková. V určitých prípadoch môže viesť k príznakom otravy, akými sú bolesť hlavy, nevoľnosť alebo zvracanie a prejavili by sa čoskoro po konzumácii,“ informuje zrejme najznámejšia sieť drogérií na Slovensku.

Foto: Facebook – dm drogerie markt Slovensko

Pokiaľ sa u vás tieto príznaky prejavia, okamžite vyhľadajte lekársku pomoc. Ak už spomínaný produkt vlastníte, môžete ho priniesť do ktorejkoľvek predajne, kde vám zamestnanci poskytnú ďalšie informácie.

Sieť predajní sa zákazníkom zároveň ospravedlňuje. Ide však už o druhý chybný produkt v krátkom časovom horizonte, ktorý bola dm nútená stiahnuť z predaja a ktorý ohrozil zdravie Slovákov. Spoločnosť sa na sociálnej sieti obhajuje, že „pri takom množstve produktov, ktoré sa vyrobia v jednotlivých fabrikách, z rôznych druhov potravín, sa nedá povedať, že je to často.“

Najnovšie články