Foto: imgur.com

Takto vyzerá každodenný život obyvateľov ostrova Noirmoutier vo Francúzsku. Pozrite sa spolu s nami, ako to tam vyzerá.

Francúzsky ostrov Noirmoutier je prílivový ostrov pri atlantickom pobreží Francúzska. Nachádza sa asi 2 kilometre od pevniny a obýva ho približne 10 000 ľudí. Tí sa musia každodenne popasovať s prírodnými zákonmi. Ostrov je s pobrežím spojený mostom, ktorý je však prechodný jedine počas odlivu. V inom čase je prejazd maximálne nebezpečný.

 

 

 

Ak ste fanúšikom cyklistiky, možno toto územie poznáte vďaka prestížnej súťaže Tour de France. V roku 1999 viedla týmto mostom 2.etapa závodu. Aj keď pretekári prechádzali mostom v čase odlivu, cesta bola stále mokrá a klzká, čo spôsobilo hromadný pád cyklistov.

 

 

 

Počas prílivu totiž oceán zaplavuje takmer celý most. Voda dosahuje od 1,3 metra až do 4 metrov. Most je prejazdný iba dvakrát za deň, a to len na hodinku alebo dve. Na oboch stranách mostu sú umiestnené špeciálne stĺpy, ktoré cestujúcim dopredu prezradia, či je cesta prejazdná, alebo nie.  Prístup na ostrov je teda veľmi obmedzený aj keď existuje aj iná cesta, ktorá je síce dlhšia, no aspoň nekončí pod hladinou vody.

 

Napriek tomu sa každoročne nájde niekoľko cestujúcich, ktorí situáciu neodhadnú a uviaznu niekde uprostred oceánu. Na túto situáciu boli na moste vybudované špeciálne veže, na ktoré títo dobrodruhovia vylezú a počkajú, kým ich niekto príde zachrániť, alebo kým hladina vody opäť neklesne. So svojím vozidlom sa však musia navždy rozlúčiť.

Trúfli by ste si na prejazd týmto mostom? Alebo by ste radšej ostali nohami pevne na zemi?

Pozri aj: Tento ostrov obýva 60-tisíc rokov starý kmeň a keď ho niekto navštívi, zabijú ho

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy