foto: iMeteo

Michal Blaško / / News
Juhozápadom Slovenska sa momentálne ženie víchrica.

Čelo studeného frontu a víchrica sa postupne presúvajú Podunajskou nížinou ďalej na východ. V oblasti Bratislavy už vietor silnejší nebude. Napriek tomu však vietor vyvrátil stromy a konáre. Popadané stromy sú hlásené z viacerých miest západného Slovenska, ako napríklad z Piešťan.

Silný vietor evidujeme prakticky na celom juhozápade. Vietor do 100 km/h v nárazoch, no s priemernou rýchlosťou okolo 60 km/h zatiaľ zdá sa škody nenapáchal.

Najhoršia situácia je v oblastiach bez stromov či lesov. Silný vietor totiž z presušenej pôdy dvíha prach. Ktorý zapríčiňuje takmer nulovú viditeľnosť. V Špačinciach sa z pokojného počasia v priebehu dvoch minút stalo toto. Pozrite si videá a fotografie z doterajšieho stavu na Slovensku.

Doteraz najsilnejší náraz bol zaznamenaný na stanici SHMÚ vo Veľkých Janíkovciach v okrese Nitra, kde nárazy vetra dosiahli rýchlosť 33,2 m/s. Spomedzi poloprofesionálnych staníc bol druhý najsilnejší poryv vetra zaznamenaný v obci Horná Potôň v okrese Dunajská Streda. Náraz vetra dosiahol rýchlosť 32,5 m/s.

Posted by www.imeteo.sk on Donnerstag, 14. September 2017

Takto vyzeral príchod studeného frontu do Bratislavy. (foto: iMeteo)

Posted by www.imeteo.sk on Donnerstag, 14. September 2017

Posted by Denny Nelinkina Hromadová on Donnerstag, 14. September 2017

Víchrica sa ženie západom. Považím zasa dážď s ojedinelými búrkami a vietor ulamuje konáre https://imeteo.sk/iradar

Posted by www.imeteo.sk on Donnerstag, 14. September 2017

 

Viac informácií o počasí nájdete na iMeteo.sk.

Pozri aj: More po hurikáne vyplavilo na pláž toto desivé a tajomné zviera. Ostré zuby, žiadne oči a nikto netuší, čo to vlastne je

iMeteo.sk
0
Komentovať (0)