Foto: Twitter/ Preeti Desai

Pri Texase hurikán vyplavil neznáme zviera.

Hurikán Harvey si odniesol množstvo domov či áut, spôsobil miliónové škody na majetku, ale aj na životoch. Okrem toho ľuďom na dvoroch pristáli veci, ktoré im nepatria a namiesto krásnych pláží sa v Texase objavila zvláštna morská potvora, ktorá svojím vzhľadom mätie aj odborníkov.

Neznámeho tvora objavila na pláži Preeti Desai z neziskovej organizácie National Audobon Society, ktorá sa obrátila na sociálne siete s prosbou o pomoc v identifikovaní neznámeho zvieraťa. Valcové telo bez očí s otvorenými ústami plnými ostrých zubov zmiatlo a pobavilo zároveň mnohých ľudí.

Twitter/ Preeti Desai
Twitter/ Preeti Desai

Na prvý pohľad to pripomínalo zviera z hlbín mora. Napadlo mi, že to môže byť mihuľa morská, no pri bližšom preskúmaní som to okamžite vylúčila,“ vyjadrila sa Desai. So žiadnym vysvetlením neprišla ani po otočení zvieraťa, a preto sa obrátila na pomoc biológov a vedcov na Twitteri.

Twitter/ Preeti Desai

Jeden z najpopulárnejších názorov je, že ide o úhora, ktorý sa najčastejšie vyskytuje v Mexickom zálive. Tento druh úhora, známy pod názvom fangtooth snake-eel, žije v hĺbke 30 až 90 metrov a väčšinu svojho života sa ukrývajú, teda zazriete ich len málokedy. Tieto úhory oči majú, no sú také malé, že kým ich Desai našla, mohli sa rozložiť.

Twitter/ Preeti Desai

Návrhov bolo viacero, môže ísť aj o druh Bathyuroconger vicinus alebo Xenomystax congroides, no jasné je to, že ani jeden z nich nežije v blízkosti Texasu. Je preto zaujímavé vidieť silu hurikánu aj z tejto stránky.

Pozri aj: Požierali ho zaživa. Mladík z Austrálie sa išiel okúpať do mora, kde ho napadli mäsožravé chrobáky

dailymail.co.uk
Uložiť článok

Najnovšie články