Módne topánky z ekokože, Dámske šľapky, foto: eobuv.sk

Topánky sú nevyhnutnou súčasťou našich životov.

Súčasne sa však s rozvojom témy udržateľnosti začalo riešiť aj to ako nakupovať uvedomelejšie, čo sa priamo dotklo aj voľby správnej obuvi.

Kožené topánky sú totiž dodnes považované za jedny z najodolnejších a najkvalitnejších. Zároveň však ich nákupom priamo ohrozujeme zvieratá, z ktorých sú vyrábané a tak je pre množstvo ľudí ich nákup neetický a nemorálny.

Skvelou alternatívou oproti klasickej koži môže byť ekokoža alebo vegánska koža. Ide o materiál, ktorý sa snaží napodobniť všetky skvelé vlastnosti tohto materiálu, no pri výrobe nie je nutné využívať živočíšne produkty. Môže tak ísť o skvelú voľbu pre vegánov, vegetariánov, ale aj pre bežných ľudí, ktorí sa zaujímajú o udržateľnosť a chcú nakupovať a premýšľať uvedomelejšie.

Ktoré značky ponúkajú ekokožu?

Dr. Martens

Dr. Martens je značka, ktorá sa predáva už niekoľko rokov a je známa predovšetkým svojim jedinečným a originálnym dizajnom. Topánky sa pôvodne predávali výlučne v koženej podobe, čo ovplyvňovalo aj ich odolnosť a trvácnosť. V konečnom dôsledku si na základe týchto predpokladov získali veľkú obľubu. Aj táto značka sa však musela prispôsobiť zmenám, ktorá táto doba prináša. Ľudia sa zaujímajú o ochranu prírody a preto odmietajú nakupovať kožené topánky. Pre značku Dr. Martens to ale neznamenalo žiadny problém, jednoducho doplnili svoj sortiment o rovnako kvalitné topánky z vegánskej kože. Vo svojom sortimente poskytuje táto značka všetky druhy topánok na všetky ročné obdobia od vysokých kanád až po otvorené sandálky.

Dr. Brinkmann

Ak zháňate kvalitné, cenovo dostupné, ekologické a zdravotne nezávadné šľapky odporúčame vám značku Dr. Brinkmann. Dámske šľapky – eobuv.sk vám poskytujú možnosť nakupovať túto skvelú značku, ktorá poskytuje neutrálne modely pre jednoduché kombinovanie. Zvršok je z ekologickej kože a podrážka je nesmierne pevná a dobre tvarovaná, vďaka čomu tieto topánky predstavujú pevný základ na chodenie počas bežných dní.

Dámske šľapky, foto: eobuv.sk

Levi´s

Aj značka Levi´s vidí potrebu ľudí nakupovať ekologickejšie produkty a tak obohatila svoju ponuku o topánky z ekologickej kože. Ekologické topánky tak na prvý pohľad ani nemusia byť odlišné od iných štýlových kúskoch a pritom urobíte svoju trošku pre planétu a životné prostredie. Napríklad v najnovšej ponuke nájdete aj detské tenisky z ekokože. Stačí prejsť priamo na https://www.eobuv.sk/detske.html a môžete svojej ratolesti vybrať tie svoje.

Starostlivosť o takéto tenisky je nesmierne jednoduchá a pritom vám takéto topánky môžu vydržať naozaj až niekoľko rokov. Medzi zaujímavé topánky patria v súčasnosti aj tie, ktoré sú vyrobené z recyklovaných materiálov. O recykláciu materiálov sa snažia aj bežné komerčné značky ako Adidas, či Nike. Rovnako môžete siahnuť aj po čisto ekologických značkách, ktorých produkty sú stelesnením uvedomelosti, medzi ktoré patrí napríklad značka Veja. Pri vašom výbere nie je dôležitý len vzhľad, ale mali by ste brať ohľad aj na vaše okolie, pretože pri každom nákupe volíte vašou peňaženkou.

PR článok eobuv.sk
0
Uložiť článok
Komentovať