Foto: Pexels

"Zásielka" vyzdvihnutá v Košiciach ho prezradila.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach po vykonaní potrebných procesných úkonov obvinil zo zločinu drogovej trestnej činnosti 26-ročného Rožňavčana, ktorý si podľa doterajšieho od neznámeho zdroja zakúpil a následne pri sebe prechovával zakázané návykové látky. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Jana Mésarová.

Článok pokračuje pod videom ↓

Policajti odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach získali informácie, že mladík z Rožňavy si omamné látky zabezpečoval prostredníctvom jednej z kuriérnych spoločností.

„Zásielka“ vyzdvihnutá v Košiciach ho prezradila

Po vyzdvihnutí zásielky na jednom z výdajných miest v Košiciach sa v piatok podozrenie policajtov potvrdilo. Omamné látky boli v škatuli, v ktorej sa nachádzali fľaštičky s obsahom podozrivej zelenej sušiny. Podozrivý muž policajtom po výzve dobrovoľne vydal podozrivé látky. Následne 26-ročného Rožňavčana policajti ako podozrivého z drogovej trestnej činnosti zadržali a zaistený rastlinný materiál bol zaslaný na expertízne skúmanie.

Predbežné výsledky expertízy, ktoré má polícia k dispozícii potvrdili, že ide o marihuanu a zo zaisteného množstva by bolo možné pripraviť niekoľko desiatok jednotlivých dávok drogy.

Foto: Unsplash.com

Hrozí mu 10-15 rokov za mrežami

Vzhľadom na to, že obvinený sa obdobného skutku dopustil aj v minulosti, za ktorý bol právoplatne odsúdený, právna kvalifikácia bola zmenená na obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi, za ktorý hrozí obvinenému trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov a vo veci už koná vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach, ktorý je vecne príslušný.

Krajský vyšetrovateľ PZ zároveň spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie a spis predložil prokurátorovi. Obvinený Rožňavčan, ktorý sa tohto skutku dopustil v podmienke, je stíhaný väzobne.

Najnovšie články