BMW ostalo po nehode totálne rozbité. Foto: Facebook (Polícia SR - Košický kraj)

Polícia obvinila 19-ročného vodiča pre zločin usmrtenia a prečin ublíženia na zdraví.

V prípade májovej dopravnej nehody pri obci Zemplínske Kopčany v okrese Michalovce, pri ktorej prišli o život dve deti, polícia obvinila 19-ročného vodiča z Michalovského okresu pre zločin usmrtenia a prečin ublíženia na zdraví. TASR o tom píše na základe informácií od polície.

Vyšetrovateľ chce mladíka vo väzbe

Mladíka umiestnili do cely policajného zaistenia a policajný vyšetrovateľ spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby. Spisový materiál s podnetom predložili prokurátorovi Okresnej prokuratúry (OP) Michalovce. Ako predtým informovala polícia, k nehode došlo v piatok 26. mája. Mladík viedol vozidlo značky BMW, obeťami nehody sú dievča narodené v roku 2011 a chlapec narodený v roku 2008.

Za tieto skutky obvinenému mladému vodičovi po dokázaní viny hrozí trest odňatia slobody na štyri až desať rokov,“ uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

BMW ostalo po nehode totálne rozbité. Foto: Facebook (Polícia SR – Košický kraj)

Počas prechádzania miernej ľavotočivej zákruty sa pravdepodobne dostatočne nevenoval vedeniu vozidla a sledovaniu situácie v cestnej premávke a neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky,“ uviedla polícia s tým, že približne 50 metrov od začiatku obce zrazil dvoch maloletých chodcov, ktorí pravdepodobne kráčali oproti idúcemu vozidlu. Obe deti utrpeli pri zrážke zranenia, ktorým na mieste podľahli.

Najnovšie články