Lukáš Mužla / / Série
Cestovanie po svete je snom mnohých z nás. Ako sa to ale dá keď človek nie je práve miliardár a nemá finančné prostriedky na to, aby sa celé roky mohol tárať po všetkých krajinách sveta.

Cestovať, spoznávať kultúru a prírodné krásy našej planéty. Pre niekoho iba nesplniteľný sen, pre iného skutočnosť, ktorá sa dá dosiahnuť, len treba chcieť…Zdá sa vám nereálne, aby človek mohol celé roky cestovať z miesta na miesto a užívať si krásy našej planéty? Ako sa to dá? To vám teraz prezradíme prostredníctvom príbehu mladej ženy menom Nina Ragusa, ktorá sa do sveta vydala ako 26-ročná. Dnes má 31 rokov, doma bola odvtedy len dvakrát a jej snom je žiť na každom kontinente našej planéty. A je na najlepšej ceste tento sen aj dosiahnuť. Ako to spravila?

Nezabudnite ani na náš starší článok o manželskom páre, ktorý sa na cesty vybral v roku 1989 a dodnes prešli 885-tisíc kilometrov a navštívili 177 krajín sveta.

Nina Ragusa mala tesne pred 26. narodeninami keď sa vydala spoznať celú planétu. Tento plán však v jej hlave nevznikol len tak zo dňa na deň. Na cestu sa musela poriadne pripraviť. A preto dva roky pred odchodom tvrdo pracovala, šetrila peniaze na začiatok cesty a pripravovala si všetky veci, ktoré bude pri splnení svojho sna potrebovať. Mala dve práce, každodenne šetrila a tak sa tesne pred 26. narodeninami mohla vydať do sveta…

nina ragusa obr (4)
facebook.com/whereintheworldisnina
nina ragusa obr (6)
facebook.com/whereintheworldisnina

Mesiac pred narodeninami pristála na letisku v Bangkoku. Tu začala jej dlhá cesta naprieš kontinentami ktorá trvá už 5 rokov. Za ten čas zažila mnoho… Prechádzala naprieč sopečným kráterom, pila z kokosových orechov na prekrásnych plážach, jazdila na vodnom skútri v Mozambiku, liezla na najkrajšie horolezecké steny v Thajskom krasovom území, potápala sa v blízkosti žralokov v Malajzii, videla prekrásne náboženské chrámy a stála pri priateľoch vtedy, keď sa stali duchovnými mníchmi… Neuveriteľné zážitky na ktoré však celkom určite treba nemalé finančné prostriedky. Ako to Nina zvládla?

nina ragusa obr (5)
facebook.com/whereintheworldisnina

Za dva roky, ktoré pracovala doma v USA našetrila pomerne dosť peňazí. Pred odchodom však musela splatiť svoje účty a vyplatiť študentskú pôžičku. Do Thajska si teda v roku 2011 doniesla asi 6000 doĺárov no niesla si aj jednu obrovskú výhodu a to medzinárodný certifikát na vyučovanie angličtiny. Prvý rok sa teda venovala tejto činnosti. Znovu si dokázala niečo málo ušetriť, no to jej neodoprelo žiadny zo zážitkov.

nina ragusa obr (3)
facebook.com/whereintheworldisnina
nina ragusa obr (1)
facebook.com/whereintheworldisnina

V roku 2012 sa pustila do nových projektov. Angličtinu začala vyučovať online a navyše začala aj s písaním. To všetko sa dalo robiť v pohodlí popri cestovaní. Cestvovala celou juhovýchodnou Áziou, pritom pracovala a dokázala si tak zarobiť znovu o niečo viac, ako minula. Svoj bežný deň opísala Nina nasledujúco: „Vstanem, kúpim si jedlo na trhu, spoznávam ľudí a kultúru miesta, kde práve som. Každý deň vidím niečo ohromujúce a úžasné. Večer si dám pivo a idem spať, aby som na druhý deň mohla zažiť znovu niečo dychberúce…“

V súčastnosi žije Nina v Austrálii. Znovu zmenila zamestnanie. Tentokrát pracuje ako barmanka a privyrába si aj v obchode so surfami. Peniaze šetrí na cestu naprieč Austrálskym kontinentom. Jej snom je žiť na všetkých kontinentoch, aj keď Antarktídu ešte nemá celkom dobre premyslenú.

Just had a fellow blogger ask me to participate in an article about Thailand tips. My tip was about transportation and here's the photo I sent them. This is just one of many pics that will make any mama cringe and scream, "OMG my baby!!! Be careful!!" This is me hanging off the back end of a songthaew in Krabi, Thailand. Songthaews are hands down he cheapest way to get around the inner towns of Thailand. The cheapest one was when I was living in Ayutthaya. It was a measly 7baht ( a few cents) to get most places. It's also the super local way to get around and you can see some pretty interesting things. #thailand #travelthailand #thailandonly #thailandluxe #thailandinsider #thailandtravel #thailandtransportation #getaround #ridearound #hanginginthere #riskybusiness #taxiplease #travelstoke #travelblogger #femaletravelbloggers #travelocal #instatravel #thisisme #thisisthailand #itravel #igo #krabi #songtheaw #rideit #rideordie

A post shared by Nina Ragusa?✈️ Travel Blogger (@whereintheworldisnina) on

Ako Nina sama hovorí: „Pri dlhodobom cestovaní je práca nevyhnutná. Aj keď na fotografiách všetko vyzerá úžasne, tento život nie je vždy jednoduchý. Je to neustály tok problémom, ktoré musíte prekonávať, no každá kvapka potu, sĺz a piva stojí za to… Cestovanie po svete je dosiahnuteľnejšie, ako si väčšina ľudí myslí. Potrebujete k tomu len správne a pozitívne myslenie. Bude to ťažké a možno sa vám to nepodarí a skončí to fiaskom. No je lepšie žiť s tým, že sa vám to neporadilo, no spravili ste pre to všetko, ako žiť s týmto snom a nikdy ho neuskutočniť…“

nina ragusa obr (2)
facebook.com/whereintheworldisnina

Inšpirovala vás Nina Ragusa? Je toto aj váš životný sen? Ako sama povedala, jediné čo potrebujete je správne a pozitívne myslenie… Jej príbeh môžete sledovať aj na Facebooku či Instagrame, alebo na jej webovej stránke.

interez.sk (Lukáš M.), businessinsider.com
0
Komentovať (0)