Foto: Facebook (Stanka Apfelova)

Stanka Apfelová je známa z kapiel Zlokot a Toddler punk.

Stanka Apfelová je gitaristka a basgitaristka kapiel Zlokot a Toddler punk. Nádor na prsníku si našla, keď dojčila svoju, vtedy len 6-mesačnú dcérku. Rakovina sa jej po tretíkrát vrátila vo februári tohto roka. Liečbu, ktorá by umelkyni pomohla, však poisťovňa neprepláca.

Poisťovňa neprepláca liečbu

Ako informoval portál Bratislava, Stanka o svojej chorobe povedala, že absolvovala dlhú a náročnú liečbu v podobe chemoterapií, operácie a ožiarov. Jej materská dovolenka podľa jej slov nevyzerala ako materská iných mamičiek.

O rok neskôr sa jej však rakovina opäť vrátila, a to v uzlinách a v hrudníku. V tom čase jej vzhľadom k BRCA génu schválili liek Talzenna a liečba ním bola úspešná.

Rakovina sa jej však tento rok vo februári opäť vrátila, tentoraz je najúčinnejšou cestou liečby chemoterapia. Ani jedna poisťovňa na Slovensku však na typ nádoru, ktorý má Stanka, neschvaľuje liečbu. Stanka sa preto ľuďom o svojom boji zverila na sociálnej sieti. Ako to už na Slovensku býva, tam, kde zlyhá štát, pomôcť môžu ľudia.


Na čo sa Vaše peniaze použijú? Jedna dávka liečby (každé tri týždne) stojí cca 4500 eur. Momentálne nevieme odhadnúť, koľko bude liečba trvať a ako zaúčinkuje, preto rátame s ročnou liečbou, čo je cca 60 000 – 70 000 eur,“ píše Stanka a dodáva, že na svete ešte túži zostať. „Veľmi tu ešte chcem byť pre svoju 4-ročnú dcérku, pre svojho partnera Erika, odohrať ešte veľa koncertov, nahrať album so Zlokotom, Toddler punkom… Nemám pocit, že moja úloha by v 34 rokoch mala byť na tomto svete naplnená.

Ak ste sa stali obeťou alebo svedkom traumatizujúcej udalosti, pomoc nájdete na webe IPčko. Psychologickú pomoc poskytuje nonstop, bezplatne a anonymne prostredníctvom chatu a emailu.
Uložiť článok

Najnovšie články