Foto: SITA/AP

Ostávajú posledné otvorené termíny.

Ministerstvo zdravotníctva SR upozorňuje, že posledný termín, keď bude možné aplikovať druhú dávku vakcíny od AstraZeneca, je 6. október.

Ministerstvo v spolupráci s vakcinačnými centrami v každom kraji otvára posledné termíny očkovania druhých dávok. Tieto termíny sú zverejnené na stránke ministerstva. Informovala o tom hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.

Ministerstvo kontaktovalo každého čakateľa

Ministerstvo prostredníctvom svojho call Centra telefonicky kontaktovalo všetkých čakateľov na druhú dávku evidovaných systémom a ponúkli im termíny.

Tí občania, ktorí sú registrovaní v systéme ako čakatelia na druhú dávku uvedenej vakcíny, no z rôznych dôvodov neboli zastihnutí telefonicky, dostali notifikačnú SMS správu od NCZI s upozornením na posledné otvorené termíny.

Aktuálne sa na Slovensku očkuje druhou dávkou vakcíny od AstraZeneca, očkovanie prvou dávkou vakcíny sa skončilo 11. mája 2021. Oboma dávkami je doposiaľ zaočkovaných 418 111 ľudí.

Pfizer požiadal o schválenie vakcín pre deti od 5 do 11 rokov

Konzorcium Pfizer/BioNTech v utorok predložilo počiatočné dáta, ktoré získalo pri klinických testoch svojej vakcíny proti koronavírusu u detí vo veku od päť do 11 rokov, americkému Úradu pre kontrolu potravín a liečiv (FDA).

Zároveň uviedlo, že v nasledujúcich týždňoch plánuje americkým regulačným úradom podať oficiálnu žiadosť o povolenie na núdzové použitie vakcíny pre túto vekovú skupinu. Informovali o tom agentúra Reuters a AFP.

Podľa Americkej akadémie pediatrov (AAP) počet infekcií medzi deťmi prudko vzrástol a dosiahol svoj vrchol začiatkom septembra.

0
Uložiť článok
Komentovať