Foto: TASR - Martin Baumann

Šimkovičová aj ako ministerka naďalej vystupuje v TV Slovan.

Ministerka kultúry Martina Šimkovičová sa bude musiet postaviť pred parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií. Ako členka vlády propaguje internetovú konšpiračnú televíziu, informuje Denník N. Môže sa jednať o konflikt záujmov.

Martina Šimkovičová neprestala vykonávať prácu moderátorky v TV Slovan, upozornili na to poslankyne Progresívneho Slovenska Zora Jaurová a Zuzana Mesterová, ktoré zároveň podali podnet na výbor.

Ministerka je v reláciách televízie uvádzaná ako hostka, na základe jej prezentácie a dramaturgie je zrejmé, že je jednou z vysielajúcich osôb, uviedli poslankyne z PS. „Reláciu nemoderuje žiaden moderátor, reláciu vysiela ministerka kultúry Martina Šimkovičová a poslanec Peter Kotlár,“ píše sa na facebooku hnutia. Ten zároveň televíziu vlastní.

 

Podľa PS tiež Šimkovičová naďalej vystupuje aj „v reklamných videách na TV Slovan, informuje o jej činnosti, nabáda k stiahnutiu aplikácií na sledovanie vysielania, pričom tieto videá využíva televízia aj na získavanie finančnej podpory od divákov.“

Môže prísť o ročný plat

Poslankyne žiadajú, aby Šimkovičovej výbor pre nezlučiteľnosť funkcií udelil pokutu vo výške 12-násobku mesačného platu. Ústavný zákon o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov totiž zakazuje členom vlády robiť reklamu súkromným firmám. Zasadnutie výboru malo byť podľa poslankyne Jaurovej dnes, no v dôsledku viacerých skrátených legislatívnych konaní, ktoré prišli do parlamentu, sa posunulo. Pravdepodobne bude na začiatku budúceho týždňa.

Konšpiračná televízia

TV Slovan zaradil web konspiratori.sk na zoznam konšpiračných médií. Ako uvádza, nerešpektuje základné zásady novinárskej etiky. Tiež obsahuje „konšpiračné teórie a “bludy”, ktoré môžu mať vážnejšie politické, ekonomické, zdravotné dôsledky, bez ich kritického zhodnotenia,“ píše sa v zistených kritériách. Obsahuje tiež „extrémistický obsah, šírenie poplašných správ, agresívne osobné útoky, napr. „vyrovnávanie si účtov“, hanobenie menšín, rás, národností, náboženských skupín atď.“

Uložiť článok

Najnovšie články