Pixabay

Tento týždeň je na našom území mimoriadne teplý. Už budúci týždeň sa však charakter počasia obráti a bude pre zmenu veľmi chladno.

Tento týždeň prináša do našej oblasti veľmi vysoké teploty a to vďaka prevládajúcemu južnému prúdeniu. To prináša fénový efekt o ktorom sa viac môžete dočítať TU. Vďaka tomu sú uplynulé dni najvyššie teploty zaznamenávané na severe Slovenska. Najteplejším mestom v uplynulých dňoch je Žilina, kde sa teplota počas dňa šplhá až nad hranicu +15°C. Teplé počasie však v druhej polovici tohto týždňa skončí.

Do konca týždňa oblačné počasie

Oblačnosť v nasledujúcich dňoch začne pribúdať a v dôsledku nej už teploty nepôjdu tak výraznejšie nahor ako v uplynulých dňoch, pretože slnečné lúče nebudú môcť ohrievať suchý vzduch. Predovšetkým v nižších polohách nás až do konca týždňa čaká oblačné až zamračené počasie, ktoré môže priniesť aj mrholenie, či slabé prehánky.

Ochladenie príde v nedeľu

Výraznejšia zmena v počasí dorazí v nedeľu, kedy cez naše územie začne postupovať studený front. Ten samozrejme prinesie opäť zrážky, ale dôležitejší je vývoj nasledujúce dni. Nad oblasť Severného mora sa nasunie tlaková výš a súčasne sa nad západným Ruskom usadí oblasť nízkeho tlaku vzduchu. Medzi týmito dvoma tlakovými útvarmi k nám začne od severu prúdiť studený, pôvodom arktický vzduch, ktorý prinesie výraznejší pokles teplôt.

Pixabay
Pixabay

Na severe aj celodenné mrazy

Od pondelka nás čakajú denné teploty, ktoré sa na našom území budú pohybovať od 0 do +4°C. Predovšetkým na severe však treba počítať s možnosťou celodenný mrazov. Teploty by sa mali pohybovať len od -3 do 0°C. Počas noci budú teploty klesať na celom území pod bod mrazu, pričom na severe v dolinách a v kotlinách môžu teploty klesať aj pod -10°C.

Zrážok bude málo. Sneh príde najmä na sever

Začiatok budúceho týždňa a teda aj posledné novembrové dni však prinesú pomerne málo zrážok. Sneženie a snehové prehánky sa očakávajú najmä na severe územia a tu môže pripadnúť aj zopár centimetrov.

Zvyšné oblasti Slovenska by sa sneženia mali dočkať až v prvé decembrové dni.

iMeteo.sk
Príbehy
0
Komentovať (0)