Foto: instagram.com (nakedwanderings)

Petra Sušaninová / / Série
Keď niekto povie "Náhodou som sa stal nudistom," znie to skôr ako začiatok nejakého vtipu než skutočná historka.

Tejto dvojici z Belgicka sa však stalo presne toto. Vkĺzli do nového životného štýlu a zapáčil sa im natoľko, že už na tom nechcú nič meniť. Okrem toho sú šťastní, že sa môžu o svoj nezvyčajný životný štýl deliť s rýchlo rastúcou fanúšikovskou základňou na Instagrame.

Ako sa niekto náhodou stane nudistom? Nick a Lins, dvojica okolo 30 sa stali nudistami po tom, čo si omylom zabookovali pobyt v nudistickej saune. Po tomto zážitku sa rozhodli, že nahí precestujú svet a prostredníctvom sociálnych sietí sa so svojimi fotkami podelia.

Dvojica na svojom blogu Naked Wanderings vysvetľuje: „Oslobodenie po vyzlečení šiat bolo neskutočné, bola to absolútna sloboda.“ Tvrdia, že ich momentálnym zamestnaním je vyhľadávať nahé komunity po celom svete. Chystajú sa tak precestovať Európu, Áziu, Austráliu, Nový Zéland, Ameriku a mnoho ďalších miest. Sami ešte nevedia, kam ich cesty povedú.

Nick a Lins dodávajú, že sa neprechádzajú nahí všade, ale len tam, kde to je vhodné ako napríklad v nudistických rezortoch, keď sú sami doma, alebo na mieste, kde nahota nikomu nevadí a nikto ich za ňu nesúdi.

Aké  to je byť nudista? Dvojica hovorí: „Musíte si zvyknúť na pocity, ktoré sú nezvyčajné, je to však veľmi dobrý pocit. Ten pocit, ležať nahý v tráve, cítiť závan vetra na pokožke, či slnko dotýkajúce sa každej jednej časti tela.“

Stránka tohto páru je prístupná nielen zvedavcom, ale aj tým, ktorí by chceli prispieť vlastnými zážitkami a fotografiami zo sveta. Ako však Daily Mail poznamenal, nie každý to má v nudistickej komunite také jednoduché, ako Nick a Lins. Napríklad, 23 ročný Madushan zo Sri Lanky objasňuje, že v jeho krajine je nudizmus stále zakázaný: „V mojej krajine je nudizmus stále vnímaný ako niečo sexuálne a ľudia nie sú ochotní pozrieť sa na to z iného uhla pohľadu. Je to škoda, pretože v minulosti bol nudizmus tolerovaný omnoho viac. Dokonca aj v umení, ale napríklad aj vo filmoch, sa nahota vyobrazuje len veľmi zriedkavo. A keď sa tak stane, vždy to rozprúdi v spoločnosti kontroverzné debaty.“

Možno sa nad záľubou tejto dvojice len uškŕňate, no majú však už vyše 8 tisíc fanúšikov na Instagrame. Možno je načase vyskúšať to tiež.

Pozri aj: Šialený pár zo Slovenska oslávil svoje výročie v Budapešti. Cestovateľské video posunuli na novú, sexi úroveň

travelandleisure
0
Komentovať (0)