youtube.com

Lukáš Mužla / / News
Necelý jeden mesiac, Toľko času ostáva podľa konšpirátorov miliónom ľuďom na našej planéte. Ozrutnou rýchlosťou sa k nám totiž blíži asteroid WF9.

Prežili sme „katastrofu“ v roku 2012, no tentokrát sa jej nevyhneme. To tvrdia konšpirátori z rôznych kútov sveta, ktorí už budúci mesiac očakávajú stret našej planéty s obrovským asteroidom WF9. Podľa nich nám NASA klame a Zem čaká najväčšia tragédia histórie. Milióny mŕtvych, ozrutné tsunami. To je predpoveď na 25. február 2017. Ak máte naplánovaný nejaký program, rýchlo si ho zrušte (teda ak im dokážete dôverovať).

WF9 je vesmírny objekt, ktorý NASA objavila len koncom roku 2016. Vedci si nie sú celkom istí, čo WF9 vlastne je. Podľa pozorovaní im nie je jasné, či ide o miniatúrnu planétku alebo skôr asteroid. Svojimi rozmermi (priemer 0.5 – 1 km) však v NASA okamžite vzbudil rešpekt. WF9 sa totiž skutočne blíži obrovskou rýchlosťou k Zemi, no podľa výpočtov NASA minie našu planétu vo vzdialenosti 51 miliónov kilometrov.

jpl.nasa.gov

Tu sa však k slovu dostávajú konšpirátori na čele s ruským astronómom Dr. Dyominom Damirom Zakharovichom. Zakharovich tvrdí, že NASA svetu klame a podľa jeho výpočtov asteroid WF9 narazí 25.februára do Zeme plnou silou. Podľa jeho slov sa asteroid odtrhol od mystickej planéty Nibiru v októbri a od tohto momentu je jasné, že narazí do Zeme a spôsobí obrovskú katastrofu. Zakharovich hovorí o miliónoch mŕtvych a obrovskej vlne tsunami. V nebezpečenstve je vraj každý človek na planéte.

youtube.com

Planéta Nibiru

Planéta Nibiru, niekedy označovaná ako Planéta X, je ďalším veľkým obľúbencom konšpirátorov po celom svete. Podľa nich ide o planétu nachádzajúcu sa na okraji našej slnečnej sústavy. Konšpirátori tvrdia, že samotná planéta Nibiru narazí do našej Zeme v októbri 2017, čo spôsobí katastrofu kataklizmatických rozmerov. Práve z tejto planéty sa mal odrhnúť aj asteroid WF9, ktorý má Zem zasiahnuť už 25.februára 2017.

krschannel.com

NASA však tvrdí, že planéta Nibiru neexistuje. „Nibiru a iné príbehy o podobných planétach sú internetový podvod. Je zrejmé, že neexistuje.“ Rovnako sa NASA stavia aj k otázke katastrofy v podaní asteroidu WF9. „Trajektória WF9 je dobre známa a pre našu planétu nepredstavuje žiadne riziko,“ píše portál DailyMail.

youtube.com

Ak vás táto konšpiračná správa predsalen vystrašila vedzte, že meno Dr. Dyomin Damir Zakharovich sa vo svete objavilo len v posledných mesiacoch a to práve v spojení so správami o blížiacich sa katastrofách, a žiadne iné záznamy o jeho astronomickej práci neexistujú. Napriek tomu nie je prvým kreatívnym konšpirátorom. Údajný astrobiológ Herman Schwartzbaum tvrdí, že planétu Nibiru obýva rasa obrov, ktorí použili asteroid WF9 ako tajnú zbraň, ktorá má zasiahnuť našu planétu budúci mesiac. Ak teda máte nejaké plány do budúcnosti, pouvažujte či ich radšej nezrušiť. My sme sa však rozhodli, že svoje plány rušiť nebudeme.

Pozri aj: Viete si predstaviť, čo sa stane, keď do Zeme narazí obrovský asteroid?

interez.sk (red.), dailymail.co.uk, thesun.co.uk


Komentovať (0)